reklama

Kolejna sieć handlowa otworzyła sklepy w niedziele

, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2021 12:40, eł

Łatwo jest obejść przepisy, ale powstał projekt ich uszczelnienia.

Kolejna sieć handlowa otworzyła sklepy w niedziele

Im dłużej obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, tym łatwiej jest znaleźć sklepy czynne w dni, które powinny być dla nich wolne od pracy. Jeśli przedsiębiorca chce prowadzić handel przez cały tydzień na okrągło, bez trudu znajdzie sposób, by zrobić to zgodnie z prawem. I bynajmniej nie musi w tym celu sam stać za ladą.

W ustawie figuruje cała lista placówek handlowych, które nie są objęte zakazem handlu w niedziele. To między innymi apteki, stacje paliw, kwiaciarnie czy sklepy, których właściciele sami obsługują klientów. Ale takich odstępstw od reguły jest dużo więcej. Również wprowadzenie usług pocztowych daje podstawy do otwarcia placówki w każdą niedzielę.

I coraz więcej sieci handlowych korzysta z tej możliwości. Jako pierwsza zrobiła to Żabka, Potem patent na placówkę pocztową wykorzystały kolejne sieci, między innymi ABC, Lewiatan czy Intermarché. Ostatnimi czasy do tego grona dołączyła Biedronka, która nawiązała współpracę z Pocztą Polską. I niezwłocznie otworzyła w niedziele niehandlowe podwoje tych sklepów, w których wprowadziła usługi pocztowe.

Ze strony sieci nie padła dotychczas oficjalna deklaracja na ten temat. Jednak nietrudno sprawdzić, że niektóre markety tej sieci są obecnie czynne we wszystkie dni tygodnia. Informacje o godzinach ich otwarcia dostępne są na stronie internetowej sieci. Na naszym terenie markety Biedronki czynne w niehandlowe niedziele to sklepy w Zatorze, Osieku oraz w Wadowicach przy ul. Wałowej.

Jednak takie działania dużych sieci handlowych nie pozostały bez echa. Już w ubiegłym miesiącu do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, wniesiony przez grupę posłów PiS. Zakłada on, że sklep będzie mógł działać we wszystkie dni tygodnia, jeśli wykaże, że więcej niż 50 % jego przychodów pochodzi z działalności pocztowej…

Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 12.08.2021 15:26

Ale dlaczego w niedzielę i święta pracują tylko sprzedawcy ? . Niech pracują kolejne zawody. Jak wszyscy to wszyscy. Sprawiedliwie.