Kolejna obwodnica Kęt. Czekają na pozwolenie

, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2018 16:15, red
Rozpoczął się ostatni etap prac związanych z przygotowaniem do budowy kolejnego odcinka obwodnicy Kęt.

Kolejna obwodnica Kęt. Czekają na pozwolenie
W Kętach wybudowano już kilka odcinków obwodnic – w kierunku Bielska-Biała i Oświęcimia. To jednak jeszcze nie koniec inwestycji.

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wszczęło w maju postępowanie administracyjne dotyczące wydania pozwolenia na budowę kolejnego odcinka obwodnicy – dotyczy to odcinka północno – zachodniego, który rozpocznie się na rondzie na drodze w kierunku Oświęcimia.

Prace dokumentacyjne związane z tą inwestycją są mocno opóźnione. Były problemy m.in. z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Teraz w Kętach czekają na pozwolenie na budowę. Na razie nieznane są jednak źródła finansowania nowej obwodnicy i termin jej wykonania.

Jak informują w Urzędzie Gminy w Kętach, północny odcinek obwodnicy będzie zaczynał się od istniejącego ronda na ul. Mickiewicza przy drodze wojewódzkiej 948 z Oświęcimia, dalej będzie dochodził do ul. Młodzieży Polskiej, następnie przebiegał wzdłuż stadionu Hejnału, przetnie ul. Sobieskiego oraz park i połączy się z ul. Spacerową, czyli istniejącym już pierwszym południowym fragmentem obwodnicy. W rejonie ul. Sobieskiego zaplanowano budowę ronda i budowę tunelu pod torowiskiem linii kolejowej 117.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ptak, 21.05.2018 20:08

I to jest w końcu dobry news...