reklama

Kolejna gmina ratuje basen

Gospodarka, Wiadomości, 26.12.2020 11:00, PG
Czy uda się utrzymać pływalnie?
Kolejna gmina ratuje basen
Podczas wtorkowej (23.12.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni przegłosowali kolejną dotację z budżetu gminy dla Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach w kwocie 75 tys. zł, która ma zostać przyznana w przyszłym roku. Jak czytamy w uchwale fundusze te przeznaczone zostaną na zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Z powodu pandemii baseny znalazły się w trudnej sytuacji. Obecnie pływalnie świadczą usługi w ograniczonym zakresie. Od 16 października działalność basenów dla klientów indywidualnych została zawieszona. Z pływalni mogą korzystać tylko szkółki pływackie lub prowadzone mogą być zajęcia szkolne. Zamknięcie basenów miało miejsce też na wiosnę i trwało trzy miesiące. Wtedy to radni przyznawali pływalni „Delfin” dotację w wysokości 840 tys. zł między innymi na wynagrodzenia dla pracowników.

Dla porównania gmina Kęty przyznała swojej pływalni dotację w wysokości 1,5 mln zł na przyszły rok, wypłacaną co miesiąc po 125 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy