reklama
reklama

Kolejna gmina ratuje basen

Gospodarka, Wiadomości, 26.12.2020 11:00, PG
Czy uda się utrzymać pływalnie?
Kolejna gmina ratuje basen
Podczas wtorkowej (23.12.) sesji Rady Miejskiej w Wadowicach radni przegłosowali kolejną dotację z budżetu gminy dla Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach w kwocie 75 tys. zł, która ma zostać przyznana w przyszłym roku. Jak czytamy w uchwale fundusze te przeznaczone zostaną na zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Z powodu pandemii baseny znalazły się w trudnej sytuacji. Obecnie pływalnie świadczą usługi w ograniczonym zakresie. Od 16 października działalność basenów dla klientów indywidualnych została zawieszona. Z pływalni mogą korzystać tylko szkółki pływackie lub prowadzone mogą być zajęcia szkolne. Zamknięcie basenów miało miejsce też na wiosnę i trwało trzy miesiące. Wtedy to radni przyznawali pływalni „Delfin” dotację w wysokości 840 tys. zł między innymi na wynagrodzenia dla pracowników.

Dla porównania gmina Kęty przyznała swojej pływalni dotację w wysokości 1,5 mln zł na przyszły rok, wypłacaną co miesiąc po 125 tys. zł.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy