Kierowcy pytają: kiedy remont Białej Drogi?

, Gospodarka, Wiadomości, 26.08.2019 18:13, red
Mamy nowe informacje w tej sprawie
Kierowcy pytają: kiedy remont Białej Drogi?
W marcu informowaliśmy, że w końcu – po wielu nieudanych próbach – udało się wybrać firmę, która zajmie się remontem ulicy Biała Droga w Andrychowie i Wieprzu. To jedna z najgorszych dróg w regionie.


W Starostwie Powiatowym w Wadowicach podpisano umowę z firmą DROG-BUD na przebudowę ul. Biała Droga. Koszt: 13,9 mln zł. W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Mijają miesiące, a na drodze nic się nie dzieje. Kiedy zatem oczekiwany przez kierowców remont dojdzie do skutku.

- Umowa jest w trybie „zaprojektuj-wybuduj”, więc wykonawca musi najpierw wykonać niezbędną dokumentację. Z tego co wiem, prace dokumentacyjne idą zgodnie z planem i są szanse, że jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się remont pierwszego odcinka drogi od Wieprza – informuje nas Daniel Mastek z wydziału budownictwa Starostwa Powiatowego w Wadowicach, które jest zarządcą ulicy Biała Droga.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy