reklama
reklama

Kiedy ruszy zapowiadana od dawna przebudowa drogi z Andrychowa do Czańca?

Gospodarka, Wiadomości, 20.06.2024 09:20, eł

Zapytaliśmy o to w starostwie.

Kiedy ruszy zapowiadana od dawna przebudowa drogi z Andrychowa do Czańca?

Już grubo ponad dwa lata temu pisaliśmy o tym, że w planach jest przebudowa dwóch odcinków ulicy Bielskiej w Roczynach, czyli drogi powiatowej łączącej Andrychów i Czaniec. Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wadowicach powstawał wówczas projekt inwestycji, obejmującej w sumie około 3,5 km trasy. Do tej pory jednak nie ruszyły żadne prace. Co się wydarzyło i kiedy można spodziewać się rozpoczęcia przebudowy?

Z takim pytaniami co jakiś czas dzwonią lub piszą do naszej redakcji czytelnicy. Niektórzy z nich pamiętają jeszcze, że dokumentacja projektowa miała być gotowa już w połowie 2022 roku i nie mogą się nadziwić, dlaczego do tej pory inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła. Jednak w trakcie prac nad projektem pojawiły się pewne problemy. - Dość długo ciągnęła się kwestia pozwoleń wodnoprawnych oraz decyzji środowiskowych i z tego tytułu wykonawca miał wydłużony termin na wywiązanie się z przedmiotu umowy – powiedział nam w lutym ubiegłego roku Piotr Lempart, kierownik Wydziału Dróg Powiatowych w wadowickim starostwie.

Teraz okazuje się, że w kilka miesięcy po tamtej rozmowie (26 czerwca 2023 roku) wydane zostało zezwolenie na przebudowę drogi, toteż nie było już prawie żadnych przeszkód, by ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę inwestycji. Z wyjątkiem jednej, aczkolwiek bardzo istotnej – braku pieniędzy.

- Obecnie w budżecie powiatu wadowickiego nie ma zaplanowanych środków finansowych na realizację tego zadania. Zarząd Powiatu w Wadowicach od września rozpocznie pracę na opracowaniem budżetu powiatu na 2025 rok, w czasie których zostanie przeanalizowana przebudowa wspomnianej drogi w kolejnym roku – informuje teraz Piotr Lempart.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy