reklama

Kiedy otwarcie basenów w regionie?

, Gospodarka, Wiadomości, 01.06.2020 17:20, PG
Oficjalnie baseny mogą rozpocząć działalność 6 czerwca, ale...
Kiedy otwarcie basenów w regionie?

Ostatnio premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 6 czerwca można już otworzyć między innymi baseny. Jak to będzie wyglądało u nas w regionie? Jakie będą zasady korzystania z basenów?

Wszyscy dyrektorzy pływalni zgodnie mówią, że otwarcie basenu z obostrzeniami i limitami osób to nie jest taka prosta sprawa, gdyż mniej osób to mniejsze wpływy finansowe a koszty takie same, gdyż basen musi być ogrzewany i przygotowany do funkcjonowania jak przy normalnej ilości osób. Zdaniem niektórych dyrektorów to gmina powinna w tej kwestii wspomóc baseny.

Przed otwarciem pływalni każda z nich musi przejść odpowiednie procedury związane z wymianą wody i badaniami sanepidowskimi, co trwa około 2 tygodni. Wszyscy czekają na konkretne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Planuje się, że kryty basen w Andrychowie ma zostać otwarty w połowie czerwca. Jak informuje nas dyrektor MOSKiT Marcin Putyra będzie wprowadzony limit 50 osób korzystających z pływalni w jednym momencie. Będzie obowiązywała zasada 2 m odstępu.

Co z odkrytym basenem - jeszcze dokładnie nie wiadomo. Jak się dowiadujemy najwcześniej będzie otwarty na początku lipca. Zarządca, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej, powoli się przygotowuje się, między innymi znaleziono już grupę ratowników wodnych. Przed otwarciem, kąpielisko czeka wielkie czyszczenie i ustalenie zasad korzystania z szatni, przebieralni i toalet.

Basen w Wadowicach może być otwarty najwcześniej między 15 – 20 czerwca. A pływalnia w Kętach czeka nie podaje żadnego terminu, tylko także czeka na informacje z sanepidu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mastka, 02.06.2020 07:45

Ciekawe jak w jacuzzi będzie 2metrowy odstęp :D