Kiedy autobusy pojadą na Kocierz?

, Gospodarka, Wiadomości, 03.07.2019 08:00, red
Rada Miejska w Andrychowie zdecydowała, że od lipca uruchomiona zostanie linia autobusowa z Andrychowa na Kocierz. Kiedy więc pojadą autobusy?
Kiedy autobusy pojadą na Kocierz?
Niedawno andrychowscy radni zdecydowali o przywróceniu połączenia autobusowego Andrychów - Kocierz SPA. Z uchwały wynika, że autobusy na tej trasie będą ponownie kursować od lipca tego roku do czerwca 2020 roku.

Okazuje się jednak, że to wcale nie jest taka prosta sprawa. Autobusy na razie nie jeżdżą, nie ma rozkładu jazdy i nie wiadomo kiedy będzie. Jak dowiadujemy się w andrychowskim magistracie, być może połączenie uruchomione zostanie w lipcu, ale nie ma pewności, że tak się stanie, ponieważ przed uruchomieniem połączenia trzeba jeszcze załatwić wiele formalnych spraw.

Nie wiadomo także, czy autobusy na Kocierz będą kursować codziennie, czy tylko w weekendy. Koszty uruchomienia i utrzymania połączenia będą w całości po stronie gminy Andrychów, choć de facto będzie to połączenie międzygminne.

Andrychów musi podpisać specjalne porozumienia Łękawicą, bo okazuje się, że droga z Andrychowa na Kocierz przebiega przez niewielki kawałek tej gminy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 03.07.2019 14:22

A co za ulomek znowu to wymyslil?????? Utrzymanie tej lini to ogromne pieniadze, a autobus w tamtym roku wozil powietrze, kompletnie nikt tą linią nie jezdzil. Wiec prosze podac pelne dane osoby ktora to wymyslila i niech to ta osoba pokryje koszty utrzymania lini ktora będzie wozila powietrze!!!!!!!!

kukuruźnik, 03.07.2019 10:55

Nie ma porozumienia, nie ma przystanków, nie ma rozkładu. Nie wiadomo kiedy będą jeździć. Nie wiadomo co w zimie. Nie wiadomo nic ale cała rada za burmistrzem.