reklama

Kaufland będzie czynny w niedziele?

, Gospodarka, Wiadomości, 01.06.2021 11:30, GM
Jak tak dalej pójdzie wprowadzony przez rząd PiS zakaz handlu w niedziele stanie się fikcją.
Kaufland będzie czynny w niedziele?
Kilka lat temu rząd wprowadził zakaz handlu w niedziele. Przez pewien czas to działało, ale to już powoli staje się przeszłością, choć zakaz nadal obowiązuje. Dziś np. mieszkańcy gminy Andrychów nie mają problemu, aby w każdą niedzielę zrobić zakupy w dużym sklepie. W Andrychowie czynny jest m.in. duży market Intermarche, a w pobliskich RoczynachLewiatan. Czynne są także Żabki i wiele innych małych sklepów.

Sklepy te mogą działać zgodnie z prawem, ponieważ uruchomiły u siebie punkty pocztowe, a zgodnie z ustawą – zakaz handlu nie obejmuje placówek pocztowych i mogą one bez przeszkód działać w niedziele.


Usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach wdrożyła właśnie sieć Kaufland, a to już ogromne sklepy. Dotyczy to także Kauflandu w Andrychowie.

Na razie nie wiadomo, od kiedy Kaufland w Andrychowie będzie czynny w niedziele. Firma nie przedstawiła jeszcze swoich planów w tym zakresie.

- Wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety – czytamy w komunikacie firmy Kaufland.

- Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – mówi Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy