Karpacka już po remoncie [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 10.12.2019 08:30,
Podczas remontu droga była nieprzejezdna, kierowcy musieli jeździć objazdami, ale - jak widać - warto było.
Karpacka już po remoncie [FOTO]
Po czterech miesiącach zakończyła się budowa nowego mostu na potoku Maleckim i gruntowna modernizacja blisko półkilometrowego odcinka ul. Karpackiej (droga powiatowa) w Witkowicach k. Kęt. Kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą.


Jak przypominają władze powiatu oświęcimskiego, przed kompleksową modernizacją zarówno stan techniczny mostu, jak i nawierzchnia drogi powiatowej pozostawiały wiele do życzenia. Na przeprawie obowiązywało ograniczenie ciężaru przejeżdżających pojazdów do 10 t, z trudem mijały się większe pojazdy.

Po zakończeniu zadania sytuacja zmieniła się diametralnie. Kierowcy oraz piesi mogą korzystać z bezpiecznej, szerokiej, wygodnej i wytrzymałej przeprawy. W odbiorze zadania uczestniczyli wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Obecni byli także radni powiatu Dariusz Gawęda i Józef Szafran. Gminę Kęty reprezentował wiceburmistrz Marcin Śliwa.

Podczas remontu droga była nieprzejezdna, kierowcy musieli jeździć objazdami, ale - jak widać - warto było.

Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł. Fundusze pochodziły z budżetów Powiatu Oświęcimskiego, Gminy Kęty oraz rezerwy subwencji ogólnej z budżetu państwa. Wykonawcą robót był Zakład Budowlany „MOST-BUD” z siedzibą w Bielsku-Białej.źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy