reklama

Jezioro Mucharskie: śledztwo policji w sprawie śniętych ryb i akcja sprzątania zbiornika

, Gospodarka, Wiadomości, 24.07.2019 10:20, red
Jezioro Mucharskie: śledztwo policji w sprawie śniętych ryb i akcja sprzątania zbiornika
Niedawno informowaliśmy, że po znacznym obniżeniu poziomu wody w Jeziorze Mucharskim uśmierconych zostało tysiące ryb. Ktoś za to odpowie?

Być może sprawę wyjaśni policja, która podjęła czynności wyjaśniające. Mają one na celu wyjaśnienia zasadność wypuszczania wody ze zbiornika oraz czy nie doszło do przestępstwa z art. 181 par. 1 Kodeksu Karnego. Przesłuchiwani są świadkowie.

Tymczasem są szanse, że wreszcie zbiornik zostanie porządnie wyczyszczony z zalegających w nim śmieci. O ile... znajdą się chętni do sprzątania. Zarządca zbiornika – RZGW Wody Polskie – organizuje bowiem akcję sprzątania jeziora. Chce w tym celu wykorzystać mieszkańców.

„Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie organizuje w dniu 30 lipca akcję sprzątania śmieci Jeziora Mucharskiego.
Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.
Zapewniamy worki i jednorazowe rękawice.
Zbiórka o godz. 8.00 pod Biurem Zapory, Świnna Poręba 247" informuje RZGW w komunikacie.

Dodajmy, że w ostatnich miesiącach samorządowcy zabiegali aby RZGW posprzątało zbiornik. Wygląda na to, że zarządca zbiornika chce to teraz zrobić rękami mieszkańców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy