Jezioro Mucharskie - nazwa nowego zbiornika już oficjalnie zatwierdzona

, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2018 19:30, red
Budowa trwała ponad 30 lat!
Jezioro Mucharskie - nazwa nowego zbiornika już oficjalnie zatwierdzona
W ostatnich latach toczył się nieformalny spór o nazwę dla wielkiego jeziora, jakie powstało w Świnnej Porębie i okolicach. Niektórzy wadowiccy politycy forsowali wersję, aby nowy akwen nazwać Jezioro Wadowickie. Wśród argumentów „za” była m.in. bliska lokalizacja i rozpoznawalność Wadowic, co miało w przyszłości zapewnić poniekąd darmową reklamę nowego jeziora.

Wójtowie gmin, nad którymi położony jest zbiornik, absolutnie nie chcieli się na to zgodzić, przekonując że Wadowice nie są położone nad jeziorem. Przekonywali, że lepsza będzie nazwa Jezioro Mucharskie, ponieważ to na terenie gminy Mucharz w większości zlokalizowany jest ten akwen.

Kilka miesięcy temu wniosek o nadanie nowej nazwy geograficznej – Jezioro Mucharskie - dla zbiornika wodnego w Świnnej Porębie został skierowany do Kancelarii Premiera.

W ub. tygodniu nazwa została zatwierdzona w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i może być oficjalnie używana np. na mapach.

Ostatnio został także zatwierdzony regulamin dla tego sztucznego jeziora. Dzięki temu już oficjalnie po zbiorniku można pływać łódkami i kajakami.Jezioro Mucharskie pięknieje [FOTO]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy