reklama
reklama

Jest zainteresowanie remontem 'trzynastki'. Zgłosiły się trzy firmy

Gospodarka, Wiadomości, 16.04.2019 16:50, PG
Inwestycja opiewa na kwotę ponad 5 mln zł.
Jest zainteresowanie remontem 'trzynastki'. Zgłosiły się trzy firmy

We wtorek (16.04.) w kęckim magistracie zakończono przyjmowanie ofert dotyczących zmiany sposobu użytkowania kamienicy przy Rynek 13 w Kętach poprzez nadanie jej społecznie użytecznych funkcji.

Do przetargu przystąpiły trzy firmy: przedsiębiorstwo CONCRET z Tych za kwotę 5 575 359, 93 zł, firma KAJA z Żywca za kwotę 4 992 326, 13 zł i przedsiębiorstwo Henryk Jurczak z Porąbki za kwotę 4 726 615, 34 zł. Zamawiający czyli gmina zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 5 119 662, 21 zł.

Roboty budowlane mają polegać na częściowych wyburzeniach i remoncie, m.in. renowacji ścian, wymianie podłóg i termomodernizacji. Wykonana zostanie też wewnętrzna instalacja i kotłownia gazowa na poddaszu. Wykonawca ma także zająć się zagospodarowaniem terenu. Termin wykonania robót to 31 sierpień 2020 rok. Gmina pozyskała na ten cel 3,5 mln unijnej dotacji w ramach programu "Rewitalizacja miast średnich i małych".

Jeśli gmina będzie się kierowała tylko ceną to „trzynastkę” przebuduje Henryk Jurczak z Porąbki.Warto dodać, że niedawno wybrano także firmę SARKA-P Paweł Sarka z Bulowic, która przebuduje kęckie targowisko znajdujące się w pobliżu "trzynastki".

A tak ma wyglądać kamienica Rynek 13 w Kętach po remoncie.

Zobaczcie.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ulubieniec, 16.04.2019 19:34

Twierdzili, że finanse gminy są w opłakanym stanie, a w tym przypadku przeznaczają ogromne pieniądze na klubokawiarnię, która i tak nie przywróci świetności rynku w Kętach. A propos ,ile to już pochłonęła pieniążków ta narożna kamienica ?