reklama
reklama

Jest szansa na dokończenie budowy nowej drogi pod Tatry

Gospodarka, Wiadomości, 22.11.2020 13:10,
Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która dokończy prace na odcinku do powiatu suskiego. Kilka miesięcy temu zerwano umowę z dotychczasowym wykonawcą.
Jest szansa na dokończenie budowy nowej drogi pod Tatry
Spośród siedmiu ofert złożonych do przetargu na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Naprawa w powiecie suskim wybrana została ta złożona przez firmę STRABAG Infrastruktura Południe, z zaoferowaną ceną brutto 74 533 170,01 zł. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie niezbędne prace w ciągu 8 miesięcy.


Jeżeli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania od pozostałych firm, które złożyły oferty do przetargu, po wypełnieniu wszystkich formalności zostanie podpisana umowa.

Zakres inwestycji obejmuje prace przygotowawcze, naprawcze, dokończenie budowy prawej jezdni odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa o długości ok. 7,6 km, miejsc obsługi podróżnych MOP Lubień i MOP Krzeczów, dojazdów technologicznych, systemu odwodnienia pasa drogowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Zabezpieczone muszą zostać skarpy głębokich wykopów, a na czas wykonywania robót zapewniony powinien być dojazd do wszystkich działek sąsiadujących z pasem drogowym przez cały czas trwania budowy. Trzeba dokończyć budowę lub przebudowę sieci infrastruktury technicznej i wykonać urządzenia ochrony środowiska (ekrany, urządzenia oczyszczania wód).

Dodajmy, że lewą jezdnią S7 na tym odcinku kierowcy mogą przejeżdżać w dwóch kierunkach od 20 grudnia 2019 r. Prawa jezdnia nie została ukończona. 17 lipca 2020 r. GDDKiA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą, konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING, ponieważ mobilizacja wykonawcy nie wskazywała na możliwość zakończenia budowy prawej jezdni S7 Lubień - Naprawa w terminie określonym w aneksie do umowy, czyli do końca października 2020 r. Pomimo licznych działań GDDKiA skierowanych do wykonawcy nie doszło do wznowienia i prowadzenia prac w wymaganym zakresie po zakończeniu okresu zimowego (trwał do 15 marca 2020 r.).



Wykonawca nie posiadał odpowiedniej ilości sprzętu, pracowników i środków do kontynuacji robót. W trybie przewidywanym w umowie, czyli na podstawie Subklauzuli 15.1 Warunki Szczególne Kontraktu, wezwaliśmy wykonawcę do poprawy, w tym do wykonania szeregu ściśle określonych zakresów robót, w terminie do 10 czerwca 2020 r. Wykonawca nie wywiązał się z większości postawionych przed nim wymagań:

- brak wymaganego postępu robót,

- narastające opóźnienia,

- nieprawidłowości w rozliczaniu podwykonawców.

źródło: GDDKiA Kraków
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy