Jest przetarg na budowę nowych mostów na drodze krajowej 52

, Gospodarka, Wiadomości, 22.01.2019 12:20, INFORMACJA PRASOWA
Roboty wraz z uzyskaniem pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w terminie nie dłuższym niż 520 dni od daty zawarcia umowy.
Jest przetarg na budowę nowych mostów na drodze krajowej 52

Jak informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA, dwa nowe mosty powstaną w miejscowości Klecza Dolna. Ogłoszony został przetarg na rozbiórkę starych mostów i budowę nowych obiektów. Rozbudowana będzie w tych miejscach także droga krajowa i przebudowane zjazdy. W trakcie budowy ruch odbywał się będzie po mostach tymczasowych.

- W ramach inwestycji wykonawca będzie musiał wybudować mosty tymczasowe wraz z dojazdami, następnie rozebrać istniejące mosty na potoku Kleczanka i potoku bez nazwy wraz z kładkami dla pieszych. Nad potokiem Kleczanka ma powstać most jednoprzęsłowy, natomiast nad potokiem „bez nazwy” przepust o konstrukcji prefabrykowanej. Ponadto wykonane zostaną umocnienia skarp, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną 2 zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia - informuje Iwona Mikrut.

Roboty wraz z uzyskaniem pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w terminie nie dłuższym niż 520 dni od daty zawarcia umowy. Minimalny termin realizacji wynosi 460 dni od daty zawarcia umowy.

Stare mosty są już w złym stanie technicznym i nie nadają się do remontu. Stąd decyzja o budowie nowych obiektów wraz z urządzeniami poprawiającymi funkcjonalność i bezpieczeństwo na tych odcinkach DK52.

źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 22.01.2019 18:08

A obwodnicy Andrychowa GDDKIA dalej nie buduje

abcabc, 22.01.2019 12:34

Kolejny sukces posła Polaka.Zamiast BDi i obwodnicy Andrychoowa dwa mostki