reklama

Jest projekt budowy kolejnej obwodnicy Zatora

, Gospodarka, Wiadomości, 08.07.2021 13:15, INFORMACJA PRASOWA
Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2022-2024.
Jest projekt budowy kolejnej obwodnicy Zatora

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że można zapoznawać z dokumentacją projektową i materiałami graficznymi przygotowanymi dla budowy obwodnicy Zatora, w ciągu DK28.

W czwartek (08.07.) odbywają się spotkania indywidualne z projektantami. Projekt przygotowany został w technologii i z wykorzystaniem modeli BIM (Building Information Modeling). Jest to nowoczesna technologia, w której wykorzystuje się m.in. cyfrowe, trójwymiarowe modele obiektów inżynierskich.

Na stronie internetowej http://bimzator.pl/index.php/spotkania-informacyjne/ są zamieszczone materiały informacyjno-konsultacyjne (plan zagospodarowania terenu inwestycji, ulotki informacyjne dotyczące m.in. wykupu nieruchomości i odszkodowań oraz ankieta ). Indywidualne spotkania mieszkańców z projektantami odbywają się 8.07.2021r. w godz.: 9:00 -17:00, w sali audytoryjnej Centrum Aktywizacji Zawodowej, przy ul. Słowackiego 15 w Zatorze.

Podejmując decyzję o wyborze pilotażowej inwestycji dla wdrożenia technologii BIM do projektu infrastrukturalnego, kierowano się przede wszystkim jej charakterystyką. Musiała być to inwestycja stosunkowo niewielka, ale jednocześnie reprezentatywna dla realizowanych przez GDDKiA zadań. Obwodnica Zatora jest idealnym tego przykładem. Jej długość wynosi nieco ponad 2 km, biegnie nowym śladem, a zakres robót obejmuje roboty drogowe, mostowe i instalacyjne (wodne, kanalizacyjne, gazowe, elektroenergetyczne teletechniczne). Jest to asortyment robót występujący na większości inwestycji prowadzonych przez GDDKiA.

Opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej z zastosowaniem metodyki i narzędzi BIM zajmuje się firma Sweco Engineering, z którą umowa została podpisana 28 stycznia 2020 r. Na wykonanie projektu budowlanego, materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, projektu wykonawczego wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji ZRID wykonawca ma 24 miesiące.

Celem budowy obwodnicy Zatora jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na DK28, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, złagodzenie niekorzystnych oddziaływań hałasu drogowego na intensywnie zabudowanych odcinkach ul. Wadowickiej i al. 1-go Maja, którymi obecnie przebiega trasa DK28. Po wybudowaniu obwodnicy poprawi się przepustowość drogi i dostępność komunikacyjna Strefy Aktywności Gospodarczej w Zatorze.

Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2022-2024.źródło: GDDKiA Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy