reklama

Jest problem z wielkim projektem. Mieszkańcy 41 gmin muszą czekać

, Gospodarka, Wiadomości, 25.07.2019 10:34, red
Na decyzje czekają mieszkańcy 41 gmin.
Jest problem z wielkim projektem. Mieszkańcy 41 gmin muszą czekać

41 małopolskich gmin przystąpiło do projektu „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”.

Wśród nich m.in. Brzeźnica, Zator, Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Spytkowice.

Program przewiduje, że w tysiącach domów w tych 41 gminach wykonane zostaną panele fotowoltaiczne, instalacje solarne, powietrzne pompy ciepła lub montowane będą kotły kotły na pellet.

Jest jednak problem.

- Niestety ceny złożone przez oferentów na trzy pierwsze części tj. dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, dostawę i montaż pomp ciepła i dostawę i montaż kotłów na pellet przewyższają kwotę wynikającą z umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie projektu – informują autorzy projektu.

Dlatego przetarg został unieważniony.

"Po przeliczeniu wszystkich kosztów sumując zaproponowaną przez Oferenta np. cenę jednostkową kotła czy instalacji solarnej wychodzą wysokie koszty całkowite. Z związku z czym realizacja I, II i III części w tym postępowaniu przetargowym jest nieuzasadniona ekonomicznie. Oczywiście nie oznacza to, że całkowicie rezygnujemy z tych źródeł tylko przystąpimy w zakresie tych części do ponownej procedury przetargowej. Niestety ze względu na czas który potrzebny jest na przeprowadzenie ponownego przetargu niemożliwe staje się wykonanie tych instalacji w zaplanowanym terminie. O nowych terminach realizacji będziemy Państwa na bieżąco informowali. Prosimy naszych Mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy