Jest nowe stanowisko dla byłego prezesa Komaxu. Jakie?

, Gospodarka, Wiadomości, 07.08.2019 16:45, PG
Nowa fucha kontrowersyjnego, byłego prezesa gminnej spółki.
Jest nowe stanowisko dla byłego prezesa Komaxu. Jakie?

W 2017 roku prezesem w gminnej spółce Komax w Kętach został Krzysztof Michalski, który już wcześniej pracował w spółce jak prokurent oraz zastępca dyrektora ds. technicznych.

Podczas jego prezesury głośno było w Kętach o sprawie zwolnienia jednej z pracownic, która wkroczyła na ścieżkę sądową i wygrała sprawę. Komax został zobowiązany do wypłacenia jej odszkodowania.

Po sprawie K. Michalski przestał być prezesem ale pozostał w Radzie Nadzorczej spółki. Na jaw wyszło też, że spółka pod zarządem byłego prezesa miała w 2017 roku 400 tys. zł straty, a w 2018 roku - 530 tys. zł.

Niektórzy radni oraz pracownicy Komaxu byli oburzeni zaistniałą sytuacją, jak to możliwe że były prezes dalej sprawuje stanowisko w spółce. Zgłaszano tę sprawę burmistrzowi miasta. Ten jednak raczej unikał odpowiedzi.

Sprawa rozwiązała się w poniedziałek (05.08.), kiedy to na stronie internetowej Agencji Komunalnej Spółka z o. o. w Brzeszczach ogłoszono wynik konkursu na stanowisko prezesa zarządu. Został nim nikt inny jak… 35 – letni Krzysztof Michalski. Link do wyników konkursu tutaj: link

Nową funkcję zacznie pełnić już 12 sierpnia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maxymilian20, 07.08.2019 18:56

I jak to mówią ręka rekę myje i już jest dobrze