reklama

Jest firma chętna do remontu linii kolejowej pomiędzy Wadowicami a Andrychowem

, Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2019 11:15, red
Jest szansa na remont.
Jest firma chętna do remontu linii kolejowej pomiędzy Wadowicami a Andrychowem
Linia kolejowa nr 117 miała być remontowana w całości, ale ostatecznie okazało się, że zarządca tej trasy ma zbyt mało pieniędzy. W lipcu ogłoszono kolejny przetarg, ale obejmuje ono znacznie krótszy odcinek – tylko pomiędzy Wadowicami a Andrychowem (13 km) wraz z przesunięciem przystanku i budową mijanki w Barwałdzie Średnim, a także budową nowego przystanku na wysokości ośrodka Podhalanin w Wadowicach. Przetarg dotyczy wykonania projektu technicznego i remontu.


W postępowaniu prowadzonym przez spółka PKP Polskie Linie Kolejowe najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska S.A. Wiele wskazuje na to, że to właśnie z tą firmą podpisana umowa. Jeśli tak się stanie, prace w terenie będę wykonywane prawdopodobnie już w przyszłym roku, a powinny zakończyć w połowie 2022 roku.

Plan zakłada, że po wykonaniu remonty pociągu na tym odcinku będą mógł kursować z prędkością 80 km/godz. (dziś to jest max 40 km/godz.), a więc znacznie skróci się czas przejazdu.

Wykonanie kolejny etapów planowane jest dopiero w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej, a więc za kilka lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy