reklama

Jest akcja, można pomóc przedsiębiorcom, którzy zostali z chryzantemami

, Gospodarka, Wiadomości, 31.10.2020 13:52,
Jest akcja, można pomóc przedsiębiorcom.
Jest akcja, można pomóc przedsiębiorcom, którzy zostali z chryzantemami
Po nagłej decyzji rządu w sprawie zamknięcia na 3 dni cmentarzy, drobni przedsiębiorcy zostali z setkami niesprzedanych chryzantem, a to towar o "krótkim terminie przydatności".


Co z nimi zrobić? Może ktoś je kupi 3 listopada, ale szanse na to, że wszystkie znajdą nabywców są małe. Ludzie parający się tym biznesem w okolicach 1 listopada zostaną z długami.

Stąd różne akcje, aby mimo wszystko kupować w przyszłym tygodniu chryzantemy. Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar zachęca, aby kupować już teraz. W tym celu w sobotę i niedzielę otwarte będzie gminne targowisko.

Słuchajcie!
Wszyscy narzekamy i żałujemy tych, którzy przez wczorajszą decyzję Rządu o zamknięciu cmentarzy nie sprzedadzą towaru, który przygotowywali właśnie na ten dzień. Znicze można przechować, ale co z kwiatami?
Nie narzekajmy. Działajmy. Mamy wspaniałych Mieszkańców. Już wczoraj pojawiły się propozycje, dziś otrzymałem od Was kolejne głosy, z których urodził się konkretny plan działania!

Dziś, od godziny 14.00 do 17.00 i jutro, od 10.00- 17.00 otwieramy bramy gminnego targowiska przy ul. Sobieskiego. Każdy, kto ma kwiaty, które potrzebuje sprzedać właśnie dziś lub jutro może się tam zjawić i wystawić swój towar.

Reszta jest w naszych rękach! Możemy kupić kwiaty, które zawieziemy na cmentarze, gdy już zostaną otwarte. Możemy też zakupić chryzantemy, które po prostu ozdobią nasze posesje, będąc symbolem naszego wsparcia i solidarności.

Pokażmy, że potrafimy być jednością. Dziś sprzedawcy chryzantem potrzebują naszego wsparcia. Kto wie, co wydarzy się jutro…

Apeluję do Was. Akcja jest spontaniczna, bo tego wymaga sytuacja. Na miejscu szanujcie się wzajemnie i zachowajcie wymagany reżim sanitarny.
Do roboty! Udostępniajcie, zapraszajcie się wzajemnie, pokażcie, że duch w Narodzie nie upadł!
Kolejny raz niech Kęty pokażą, że zamiast narzekać, trzeba działać!

- napisał burmistrz Kęt.Pomoc dla sprzedawców i producentów kwiatów zapowiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki

"Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję" - poinformował na facebooku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 02.11.2020 00:22

Szach mat :-)

KochamTuska, 02.11.2020 00:20

Dobrej nocy mój ulubiony hipokryto :-)

FeelFree, 02.11.2020 00:07

Twoja rada nie chce działać, co mam zrobić? Twoje pouczenie nie sprawia, że czuje się mniej chory na hipokryzję. Podpuszczam, przepraszam: puszczam sobie takie nagrania od kilkunastu lat i nic! Działa najwyżej na chwilę :-( Czytam te swoje złote myśli, próbuję nimi żyć, nawet pouczam innych (o zgrozo! jakoby niespełniony nauczyciel). I to nadal nie działa... Co zrobić? Skąd się bierze zło i czym ono jest, jak je zwyciężyć? Pisz śmiało. Do rana daleko... Dobranoc (tak na wszelki wypadek, gdybym jednak przysnął).

KochamTuska, 01.11.2020 23:53

Dam Ci radę, przeczytaj swoje złote myśli do dyktafonu i puść sobie w zwolnionym tempie żeby dobrze się wczytały, a potem śmiało pouczaj innych. Dobrej nocy mój ulubiony hipokryto :-)

KochamTuska, 01.11.2020 23:45

"Hipokryzja jest nieuleczalna ;-)" Pewnie nie zauważyłeś ale ten "Post zaś miał formę żartobliwą, (w mojej wersji żartobliwości oczywiście, która wiem, że bywa inaczej odbierana przez sporo osób) co ma na celu wprowadzenie chociaż odrobiny dystansu i żartu w tych trudnych okolicznościach. Dla zaznaczenia tego była "buźka", czy jak to się tam nazywa"

FeelFree, 01.11.2020 23:37

@KochamTuska. Oczywiście wybaczam :-) WYBACZENIE, tego też nam trzeba, wybaczania innym i sobie samym. A nie pamiętliwości, zaciekłości, zemsty i zawiści ! (nie bierz do siebie piszę o obecnej sytuacji w Polsce na skraju wojny domowej i nie tylko). To jest właśnie prawdziwa wartość dyskusji ! Hipokryzja to nie choroba, ale niech Ci będzie, na chwilowy użytek, że tak; to zapewniam, że to uleczalne! Ale nie jest to łatwe ani proste, ani szybkie. Bardzo łatwo stawiasz innym diagnozy, nie idź proszę tą ścieżką! Luster nam wszystkim trzeba ! Luster w innych osobach, nawet podczas pisania postów właśnie. Refleksji nam wszystkim nad SOBĄ trzeba, tego życzę wszystkim włączając Ciebie. Spróbuj, zachęcam. To niekoniecznie będzie przyjemne, ale warto, zapewniam. Nie namawiam, po prostu pokazuję możliwości. Cytat na koniec tradycyjnie, bo muszę do pracy wracać. "...Nie wiem jak trzeba postępować, żeby wokół nas nie było zła. Jedyne, do czego doszedłem, to troska o to, żeby panować nad swoimi własnymi skłonnościami do złego. ..." Dobrej nocy.

FeelFree, 01.11.2020 23:24

Mi jakoś to szczególnie nie przeszkadza, że piszecie, chociaż ilość postów jest ostatnio rekordowo duża i na to właśnie zwróciłem uwagę. Zastanawiam się z czego to wynika... I zwykle na siebie reagujecie w sposób, który delikatnie mówiąc przedłuża polemikę ponad standardowe wymiany zdań. To drugie co jest dla mnie ciekawe, tak jakby każdy z Was bardzo chciał mieć rację. Rzadko w wyniku wymiany zdań, któryś z Was zmienia zdanie, lub choćby punkt widzenia; rzadko przyznaje "rację" dyskutantowi. Bardzo ze sobą rezonujecie. Takie mam wrażenie. Widzę, jak reagują internauci, przecież możecie dalej pisać? To była taka próba pokazania czyjegoś punktu widzenia, że to może być irytujące na przykład. Tu nie ma na szczęście cenzury, i całe szczęści, więc można wyrazić swoje zdanie, nawet w kwestii stylu czyjejś wypowiedzi. Co z tym ktoś zrobi to już jego wybór i jego wola. Wszystkim nam potrzeba więcej tolerancji, empatii, miłości wreszcie do drugiego człowieka a nie jej nadmiaru do siebie, tego nam wszystkim potrzeba i pokory wobec kruchości naszej egzystencji. Post zaś miał formę żartobliwą, (w mojej wersji żartobliwości oczywiście, która wiem, że bywa inaczej odbierana przez sporo osób) co ma na celu wprowadzenie chociaż odrobiny dystansu i żartu w tych trudnych okolicznościach. Dla zaznaczenia tego były "buźki", czy jak to się tam nazywa. Ale taka forma żartobliwości, jak widać niekonieczne jest tak rozumiana. Zachęcam właśnie do wymiany zdań, ale z szacunkiem dla innych, dlatego prosiłem o brak "epitetów" obraźliwych parę dni temu. I dlatego proszę i zachęcam aby zamiast stawiać sobie "diagnozy", raczej starać się zrozumieć wzajemnie. Wolność jest bardzo ważna, broń Boże nie mam zamiaru iść drogą, której się słusznie obawiasz, a którą korzystając z ciemnej strony mocy władza nasza - o zgrozo! galopuje. Wręcz przeciwnie, ale to nie czas na pisanie o tym. Przypominam tylko, korzystając z okazji i wolności właśnie, że wolność nasza się tam kończy, gdzie zaczyna się wolność kogoś innego. Gdyby tak o tym pamiętali bardziej obywatele w ostatnim czasie w szczególności, świat byłby szczęśliwszy i piękniejszy... no cóż. A o zwracanie uwagi na to niniejszym apeluję, włączając w to siebie oczywiście. Pozdrawiam.

KochamTuska, 01.11.2020 22:39

Hipokryzja jest nieuleczalna ;-)

KochamTuska, 01.11.2020 22:34

Zobaczmy "przegadywanie się, przepraszam: na konsekwentne trwanie przy swoich przekonaniach" pod tym artykułem: https://www.mamnewsa.pl/polityka/co-dalej-z-trojka a zwłaszcza zwróćmy uwagę na ten fragment komentarza mojego "ulubionego przyjaciela" @rumcajs, 12.03.2020 20:12 pisze "@FeelFree @Zakolog Robicie bajzel w tym wątku" ... I TERAZ NAJLEPSZE !!! @FeelFree opisuje "@rumcajs - Nie ma urzędowego nakazu czytania postów..."

KochamTuska, 01.11.2020 22:32

Sorry @FeelFree ale nie mogę się powstrzymać, wybacz !!!

KochamTuska, 01.11.2020 21:47

Tak na marginesie to wprowadzanie cenzury w internacie i odbieranie komuś wolności słowa bo "coraz trudniej znaleźć w postach jakieś kawałki bez Waszych kłótni" nie bardzo pasuje do Twojego nicku FeelFree, nieprawdaż ? Mi nie przeszkadza że ktoś psioczy na PIS, SLD, PO, Korwina, prawaków, lewaków itd. każdy jest inny i niech każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Nawet Tobie nie odbieram prawa do pisania litanii/apeli pod artykułami podczas których zużywasz dużo energii :-) twoje życie, twoja energia i zużywaj ją na co chcesz ! idąc Twoim tokiem myślenia to zaraz ktoś będzie chciał pozamykać w "osobnych pokojach" np homoseksualistów twierdząc że "coraz trudniej znaleźć ulicę w Andrychowie gdzie nie ma homoseksualistów" ... nie idź tą drogą.

KochamTuska, 01.11.2020 21:09

Tu masz linka bo nie będę kopiował całości: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przymus_leczniczy

KochamTuska, 01.11.2020 21:07

Wikipedia "Obsesje (inaczej: myśli natrętne, łac. obsessio) – objaw psychopatologiczny oznaczający występowanie uporczywie powracających myśli, wyobrażeń lub impulsów o specyficznych cechach. Obsesje są objawami, które pojawiają się wbrew woli CHOREGO"

FeelFree, 01.11.2020 21:03

@KochamTuska. Z tego co kiedyś czytałem to leczyć można tylko coś co jest chorobą i tylko jeśli ktoś sobie tego sam życzy. Poza tym teraz nie za bardzo gdzie jest się leczyć, powoli zostaje nam samoleczenie się w domu, ewentualnie telefonicznie :-( Stąd wziął się apel o osobny "pokój" do rozmów dla Was, bo coraz trudniej znaleźć w postach jakieś kawałki bez Waszych kłótni: przepraszam wymiany poglądów. Tak przy okazji to przyszło mi do głowy, że gdyby tą energię, którą zużywacie na przegadywanie się, przepraszam: na konsekwentne trwanie przy swoich przekonaniach politycznych i nie tylko zamienić na energię elektryczną to można by wyłączyć na tydzień turbinę w elektrociepłowni i odpoczęlibyśmy od hałasu troszeczkę ;-)

KochamTuska, 01.11.2020 18:40

@FeelFree lepszy byłby artykuł "jak leczyć obsesję na czyimś punkcie" :*)

FeelFree, 01.11.2020 17:54

@MamNewsa, z okazji święta Wszystkich Świętych wnoszę o założenie artykułu o temacie: "KochamTuska vs rumcajs #never-ending battle" aby tylko tam wymienione osoby mogły sobie swawolić bez końca ;-)

KochamTuska, 31.10.2020 21:38

@rumcajs już Ci pisałem wiele razy: Twoja obsesja na moim punkcie robi się OBRZYDLIWA !!! I uwierz mi że osoba u której szukasz poklasku nie jest takim "Jedynie prawilnym prawakiem" ja ty. https://nczas.com/2020/10/29/feministki-zaatakowaly-korwin-mikkego-zniszczono-samochod-video/

rumcajs, 31.10.2020 21:17

@Burakz wiejskiej Znam paru takich jak @KochamTuska i są fanami partii dopóki się do nich nie dobiorą, a ostatnio dobrali się do sporej liczby osób: osoby sprzedające kwiaty i znicze, osoby pracujące za granicą (podwójne opodatkowanie), osoby ceniące sobie wolność słowa, osoby które mają jakieś oszczędności (rosnąca inflacja), restauratorzy, sale weselne, siłownie itd. itd.

KochamTuska, 31.10.2020 16:13

To sobie ogól :-)

KochamTuska, 31.10.2020 16:05

To sobie ogół.

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 16:01

no coz widzę ze oczy zarosły obserwuj poczynania kaczuchy i jego mafii pozdrawiam

KochamTuska, 31.10.2020 15:17

Pewnie teraz w "gogielu" Ci się zawisło ?

KochamTuska, 31.10.2020 15:06

Bo chyba nie piszesz o tym ? https://wpolityce.pl/polityka/417210-jak-to-bylo-z-miska-ryzu-tak-zmanipulowano-slowa-pmm

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 15:06

co mam linka wysłać jak dziecku ??

KochamTuska, 31.10.2020 15:03

Tego "morawiecki obiecał ze ludzie za miske ryzu bedą je....ć" ... śmiało podziel źródłem swoich informacji !

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 15:00

zródło czego ? w gogielu wszystko znajdziesz

KochamTuska, 31.10.2020 14:55

Podaj źródło.

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 14:50

szkoda ludzi i firm ale morawiecki obiecał ze ludzie za miske ryzu bedą je....ć i dotrzymuje słowa morawiecki to zdrajca i tyle

KochamTuska, 31.10.2020 14:46

Obyś się mylił jak zawsze bo szkoda ludzi i ich ciężkiej pracy.

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 14:42

zobaczą pomoc od płemieła jak świnia niebo przed śmiercią

KochamTuska, 31.10.2020 14:30

Nawet Interia o tym napisała. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-cmentarze-zamkniete-premier-zapowiada-pomoc-handlowcom,nId,4827136#iwa_source=special

KochamTuska, 31.10.2020 14:22

https://dorzeczy.pl/kraj/159325/zamkniete-cmentarze-premier-oglosil-szczegoly-wsparcia-dla-handlowcow.html

Burakz wiejskiej , 31.10.2020 14:22

Apeluję do Was. Akcja jest spontaniczna, bo tego wymaga sytuacja. Na miejscu szanujcie się wzajemnie i zachowajcie wymagany reżim sanitarny. reżim ????? korea płn , stalin lenin i kaczor na kolana bo mafia pisu dojedzie każdego