reklama

Jeden z ostatnich drewnianych mostów w powiecie wadowickim do rozbiórki

, Gospodarka, Wiadomości, 14.07.2020 09:40, red
Do końca roku wybudowany zostanie nowy most.
Jeden z ostatnich drewnianych mostów w powiecie wadowickim do rozbiórki
Most na drodze Graboszyce – Głębowice w Przybradzu to jeden z ostatnich drewnianych mostów w powiecie wadowickim. Jak informuje wadowickie Starostwo Powiatowe wkrótce przeprawa w tym miejscu zmieni swoje oblicze.

Starostwo otrzymało rządowe dofinansowanie w kwocie ponad 926 tys. zł na rozbiórkę dotychczasowego drewnianego mostu i budowę nowego o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej. Nowy most będzie także dłuższy i szerszy. Powstanie przy nim chodnik.

Terminy są napięte. Przetarg mający wyłonić wykonawcę inwestycji został już ogłoszony. Do 20 lipca trwa przyjmowanie ofert w przetargu, a termin wykonania nowego mostu to 15 grudnia tego roku.

foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy