Jakość internetu - czy ma znaczenie?

, Gospodarka, Wiadomości, 07.02.2020 12:25, Materiał Partnera
Czy warto zainwestować w szybki internet, kiedy duża część naszego życia toczy się w sieci? Osoby z wieloletnim stażem w wirtualnym świecie odpowiedziałyby zapewne, że tak, ale wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ na komfort korzystania z internetu ma prędkość łącza i jego wiarygodny dostawca.
Jakość internetu - czy ma znaczenie?

Nie zrywaj kontaktu

Portale społecznościowe na stałe wpisały się do naszego życia, a w wielu przypadkach zajęły w nim bardzo ważne miejsce. Kontakt z przyjaciółmi, znajomymi, rodziną; dzielenie się rozmaitym contentem i najnowszymi informacjami ze świata, a nawet dbanie o swoją miłość, jeśli akurat dzielą nas od niej kilometry – wszystko odbywa się przez social media, z którymi większość kobiet (i sporo mężczyzn) nie rozstaje się na dłużej, niż godzinę-dwie.

Wszyscy przekonaliśmy się, że najgorszy jest moment, w którym akurat z kimś piszemy, a tu nagle zerwało się połączenie, albo odwiedzamy swój ulubiony portal, ale jego treść wydaje się ładować dużo dłużej, niż powinna (dotyczy to głównie najbardziej interaktywnym portali, z dużą ilością zdjęć, filmów, postów, etc.). Zdarza się to najczęściej w przypadku mało znanych, lokalnych dostawców usług.

Ponadto oczekujemy, że poza domem również będziemy mogli pozostać w kontakcie, co zazwyczaj kończy się wykupywaniem pakietu internetowego albo poszukiwaniem darmowej sieci Wi-Fi. A jeśli udałoby się to połączyć? Sieć domową z mobilną? Internet do domu UPC oferuje takie rozwiązanie. Jedna z usług tego dostawcy polega na udostępnianiu wszystkich istniejących routerów jako hotspoty Wi-Fi, co pozwala klientom cieszyć się internetem wszędzie tam, gdzie są mieszkania, biura i biznesy również korzystające z usług UPC. Tak spotyka się tradycja z nowoczesnością.

Kiedy udostępniamy treści...

Jest spora grupa ludzi, która nie tylko pozostaje w kontakcie, ale również dzieli się z innymi internautami swoją twórczością lub krótkimi fragmentami z życia. Zdjęcia, filmy, nagrania audio – wszystkie te rzeczy (szczególnie, jeśli są dobrej jakości) potrzebują czasu, żeby zostały wgrane na serwer social mediów. Nie wspominając już o tym, że na bieżąco pobieramy treści udostępniane przez innych użytkowników. Nieodpowiednie, słabe połączenie internetowe może znacznie wydłużyć czas oczekiwania, co w otaczającym nas, coraz szybszym świecie stanowi ogromny minus.

Jeśli dodatkowo jesteśmy regularnymi twórcami treści internetowej, np. prowadzimy bloga, kanał na YouTubie lub profil na Instagramie, to szczególnie zależy nam na tym, żeby ułatwić i uprzyjemnić sobie pracę. Wgrywanie treści do sieci może być dużo prostsze i szybsze, jeśli nasze połączenie będzie cechowało się dużą prędkością uploadu.

Dla tych, którzy nie wiedzą, upload odpowiada za treści, które my wysyłamy do sieci, w przeciwieństwie do downloadu, który jest prędkością pobierania. Z tego właśnie powodu wszyscy internetowi twórcy, podpisując umowę z dostawcą usług internetowych, powinni zwracać uwagę na prędkość uploadu. Jest ona zazwyczaj nieco niższa od downloadu, ale tym nie musimy się przejmować. Ważne, żeby spełniania nasze wymagania co do wgrywania własnych zdjęć, filmów lub nagrań muzycznych.

Dlaczego światłowód to dobre rozwiązanie?

Internet światłowodowy, w odróżnieniu od tradycyjnego, podłączonego za pomocą kabla telefonicznego, cechuje się nieporównywalnie większa szybkością przepływu informacji. Jest to również powód, przez który to rozwiązanie podbiło już większość rynku, szczególnie w dużych miastach. Każda osoba, która pracuje przez internet lub korzysta z niego regularnie w prywatnych celach, odnotowuje różnicę po przejściu na światłowód.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy