reklama

Jak zwiększyć wydajność prac rolniczych? Oto jedno z rozwiązań

, Gospodarka, Wiadomości, 11.05.2022 07:42, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Współczesne rolnictwo korzysta z wielu innowacyjnych metod oraz urządzeń i technologii usprawniających codzienne prace. Stosowanie nowoczesnych maszyn ma duży wpływ na poprawę wydajności, tempa oraz bezpieczeństwa osób zatrudnionych w gospodarstwach. Jednym z urządzeń wartych rozważenia jest beczka do gnojowicy. Zobacz, jak działa i dlaczego przyda się także u Ciebie.
Jak zwiększyć wydajność prac rolniczych? Oto jedno z rozwiązań

Beczki do gnojowicy – czym są, jak działają?

Beczki do gnojowicy https://agrihandler.pl/beczki-do-gnojowicy/ są odpowiedzialne za aplikowanie nawozów i robią to niezwykle precyzyjnie oraz szybko. Zbiorniki są wygodne w napełnianiu, za pomocą pomp próżniowych, wyporowych, odśrodkowych. Jedną z firm, która ma tak szeroki asortyment rozwiązań jest Veenhuis oferujący dwa systemy pomp próżniowych – pompy &P z łopatkami syntetycznymi oraz super pompy Veenhuis V3 ze stalowymi łopatami.

Wybór pompy w przypadku beczek do gnojowicy jest bardzo ważny. Wyróżniamy:

  • pompy wyporowe lub rotacyjne zazwyczaj w zestawie z filtrami tnącymi,
  • pompy odśrodkowe lub mikro turbo stosowane m.in. jako pompy pomocnicze w ramionach ssących.

Dawkowanie nawozów za pomocą beczek

Beczki zdecydowanie usprawniają proces aplikowania nawozów. Ilość dostarczanej gnojowicy można w łatwy sposób kontrolować za pośrednictwem ręcznie obsługiwanego zaworu z regulacją otworu sworznia, który reguluje prędkość jazdy oraz dostaw.

Jeżeli wolisz, możesz skorzystać ze wsparcia automatycznego systemu dozowania mierzącego obornik precyzyjnym miernikiem przelotowym. Wygodny w obsłudze, pozwalający na ekonomiczne dozowanie środków jest także sterowany elektroniczne zawór kulowy na zbiorniku. Wszystko po to, aby obsługa beczki do gnojowicy była dla Ciebie maksymalnie wygodna oraz intuicyjna.

Urządzenia podnoszące stosowane w beczkach

W beczkach ważnym elementem jest urządzenie podnoszące. Może być ono 4-punktowe w przypadku cięższych ładunków lub lżejsze w wersji EcoFarm (stosowanej przez Veenhuis). Do tego zawór redukcyjny (ewentualnie proporcjonalna regulacja z odwróconym naciskiem redlic), który umożliwia regulowanie głębokości.

Podwozie w beczkach do gnojowicy

Z uwagi na wymagające środowisko pracy, beczki do gnojowicy mają solidne podwozia. Te zawierają hydrauliczna sprężynę biegunową z cylindrem ciśnieniowym, której głównym zadaniem jest redukcja wstrząsów i zapewnienie maszynie lepszej przyczepności do podłoża. Mniej wstrząsów na drodze to także większy komfort pracy operatora.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy