reklama

Jak to jest z tym parkowaniem na placu Mickiewicza?

, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2022 16:20, DK
Mandaty za parkowanie denerwują mieszkańców i klientów sklepów.
Jak to jest z tym parkowaniem na placu Mickiewicza?
- W przestrzeni publicznej pojawił się ostatnio wniosek aby parkowanie na Placu Mickiewicza było darmowe do 30 minut. Nie jest to jak na razie procedowane, ale ogólnie pojawił się taki temat - mówi komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.

Chodzi o sytuację w której przedsiębiorcy działający na placu otrzymują mandaty za parkowanie i brak opłaty.

Przypominamy, że wjechać na plac można, jednak parkować należy tylko i wyłącznie na wyznaczonych miejscach oraz opłacić miejsce parkingowe. Niektórzy jednak kombinują i stają na niedozwolonych miejscach lecz płacą za parking. Co dzieje się w takim wypadku?

To fakt, mieszkańcy często kupują bilet, ale nie stoją na wyznaczonych miejscach parkingowych. Wtedy na taką osobę nakładany jest mandat 100 zł i 1 pkt karny - komentuje komendant
Co najciekawsze - za nieopłacenie parkingu, w przypadku kiedy nasz pojazd stoi na wyznaczonym miejscu parkingowym, otrzymamy jedynie 50 zł mandatu.

Wkrótce, jeżeli wniosków i rozmów na temat miejsc parkingowych będzie więcej, być może uda się wprowadzić darmowy (półgodzinny) parking?

Do sprawy powrócimy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jasiekm, 28.09.2022 22:59

@xp34 od ul. Legionów wjeżdżają i tam jest ten parking płatny.

xp34, 28.09.2022 21:23

A swoją drogą to którędy tam wjeżdżają skoro z Krakowskiej są zakazy skrętu z obu kierunków.

VADER, 28.09.2022 21:11

Jak przedmówcy ale poszedł bym dalej... więcej zieleni mniej betonozy, ładnie połączyć z terenem zielonym parku miejskiego. Ktoś powie KONCERTY ...zdrowy klimat w centrum miasta ważniejszy jest stadion tam można koncerty organizować !!!

Gość, 28.09.2022 20:26

Plac to jest plac, nie parking. Powinien być zakaz wjazdu (oczywiście z wyłączeniem dostaw do sklepu) i tyle, bo tak, to sam plac się niszczy: płytki, słupki, fontanna. Na ławce siedzieć na środku parkingu też żadna atrakcja.

Koniczynka, 28.09.2022 19:23

Wprowadzić całkowity zakaz wjazdu dla samochodów. Nie po to wydano ogromne pieniądze na płytki by parkowały tam auta. Wkońcu to jest plac Mickiewicza a nie parking. Ale widać że Żak i jego radni mają to w du.pie co tam jest. Jedno wielkie dziadostwo. Fontanna, płytki, ławki do odpoczynku, parking, wymalowane pasy... Oj oj oj...