reklama
reklama

Jak spisuje się nowa komunikacja Andrychów - Wadowice?

Gospodarka, Wiadomości, 03.11.2023 10:55, NEWSY CZYTELNIKÓW
Oto opinia jednej z pasażerek.
Jak spisuje się nowa komunikacja Andrychów - Wadowice?
Od września pomiędzy Andrychowem a Wadowicami działa nowa międzygminne komunikacja. Na razie do końca roku, ale samorządowcy zapowiadają, że będą się starać o dotacje na utrzymanie tych połączeń również w przyszłym roku. Są szanse, że połaczeń będzie więcej.

Jak spisuje się nowa komunikacja? Opinie są różne, a poniżej publikujemy jedną z nich. Tak sytuację przedstawia jedna z pasażerek.
"W dniu dzisiejszym autobus linii nr 10 po godzinie 9, nie zatrzymał się na przystanku w Inwałdzie. Młodzież była zmuszona do szkoły udać się pieszo (drogą bez chodnika) . Taka sytuacja wydarzyła się kolejny raz.

Jeden kierowca bez kultury, nie dość, że krzyczy po pasażerach to jeszcze używa wulgaryzmów. Wracamy do sytuacji jak za czasów busów, gdzie w szczególności dziewczynki boją się jeździć komunikacją miejską. Zdarzają się też sytuacje, gdzie podczas gwałtownych manewrów kierowców, pasażerowie się przewracają i doznają stłuczeń.

Nagminnie kierowcy nie zatrzymują się na przystankach, gdy ktoś chce wysiąść i zmuszony jest pieszo wracać na swój przystanek na którym autobus się nie zatrzyma .
Czy kierowca nie widzi pasażerów , a może nie działa przycisk: przystanek na żądanie? Autobusy nagminnie się psują i spóźniają. Rodzice boją się o swoje dzieci, które korzystają z tej komunikacji. Nie tak miało to wygląda.

Być może kierowcy są przeciążeni praca "3w1": kierowaniem autobusu, sprzedażą biletów i funkcji kanara do sprawdzania biletów w pojeździe?

Miało być nowocześnie, przestronnie i bezpiecznie. UM w Andrychowie reaguje na skargi , ale działania polegają na pisemnych upomnieniach do operatora z których, jak widać nic nie wynika. Może należy na nowo zaprosić do kilku przejazdów linią nr. 10 Wojewodę małopolskiego i Burmistrzów Andrychowa, oraz Wadowic wraz z radnymi?"

- pisze mieszkanka.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karino, 03.11.2023 20:55

Jack, wiem, odczuwam to. Słysząc o kolejnej propozycji obniżki cen biletów dla uczniów zastanawiam się czy można te środki przekazać na zwiększenie ilości połączeń? P. Mlak podaje przykład powiatu Chrzanowskiego gdzie takie ulgi istnieją a dlaczego nie porówna ile kursów jest realizowanych w tamtym powiecie, że prawie do 23 w tygodniu i w niedziele można dojechać do domu. A u nas? Szkoda słów

Jack, 03.11.2023 18:05

@Karino to prawda. Fakt jest taki, że jest dużo mniej kursów do Wadowic.

karino, 03.11.2023 17:51

Ten ktoś co jest Koniczynka powinien zostać zablokowany. Kolejny raz, nie mając pojęcia o temacie, obraża innych.

Koniczynka, 03.11.2023 14:49

Mieszkanka ma bujną wyobraźnię. Wskazana wizyta na ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie... Może jeszcze nie jest za późno i leki pomogą....