reklama

Jak skorzystać z ulgi śmieciowej? Od dziś można składać deklaracje

, Gospodarka, Wiadomości, 04.01.2021 09:00,
Właściciele nieruchomości, którzy posiadają kompostownik, zapłacą mniej.
Jak skorzystać z ulgi śmieciowej? Od dziś można składać deklaracje
Od stycznia w Andrychowie opłata za wywóz śmieci wzrasta do 24 zł od osoby miesięcznie. Jeśli ktoś posiada kompostownik na posesji zapłaci tyle, co dotychczas, czyli 20 zł od osoby miesięcznie. Radni wprowadzili bowiem 4 zł ulgi (od nowej, wyższej stawki) dla osób posiadających kompostownik

Tyle, że aby płacić niższą stawkę, rodziny muszą na nowo wypełnić i złożyć w magistracie deklarację śmieciową.

Magistrat informuje, aby uzyskać zwolnienie od stycznia 2021 r. nową deklarację należy złożyć do 10 lutego 2021 r., natomiast aby uzyskać w/w zwolnienie od następnych miesięcy należy złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana. Deklarację należy złożyć po 1 stycznia 2021 roku.

Właściciele nieruchomości, którzy nie są zainteresowani uzyskaniem w/w zwolnienia, jak również ci, u których nie nastąpiła zmiana danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty, nie są zobowiązani do złożenia nowej deklaracji.

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje również nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druk deklaracji dostępny będzie w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, pokój nr 7a oraz na stronie internetowej www.andrychow.eu w zakładce „Gospodarka odpadami”.

Deklaracje można składać elektronicznie na platformie ePUAP, korespondencyjnie w formie papierowej lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

yorg, 21.01.2021 17:51

Czy mogę mieć kompostownik i oddawać odpady bio w brązowym pojemniku? Kompostowanie odpadów to bardzo pożyteczna i funkcjonalna praktyka. Nie każdy jednak ma możliwość kompostowania wszystkich bioodpadów, które powstają na nieruchomości, w związku z tym można również oddawać wtedy bioodpady w pojemnikach – nie można jednak w takiej sytuacji korzystać ze zwolnienia z części opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów. Czy korzystając ze zwolnienia z części opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów mogę korzystać z PSZOK? Korzystając ze zwolnienia z części opłaty z tytułu kompostowania bioodpadów obowiązuje ograniczenie w postaci braku możliwości oddawania bioodpadów do PSZOK. Inne odpady przyjmowane będą w PSZOK zgodnie z ogólnymi zasadami przyjmowania odpadów w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.