reklama
reklama

Inwestycja zakończona, nie wszyscy chcą z niej korzystać. Wójt grozi konsekwencjami

Gospodarka, Wiadomości, 17.06.2024 08:47, red
Na właścicielu posesji ciąży obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej.
Inwestycja zakończona, nie wszyscy chcą z niej korzystać. Wójt grozi konsekwencjami
W Lanckoronie zakończono kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej. Kolektory pojawiły się na ulicach: 3 Maja, 70-lecia Niepodległości Polski, Cicha, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Karola Wojtyły, Kazimierza Wielkiego, Konfederatów Barskich, Krakowska, Piaskowa, Podgórska, Polna, Rynek, Szkolna, Stefana Czarneckiego, Św. Jana, Świętokrzyska, Targowa, Widokowa, Zacisze, Zamkowa – dotyczy miejscowości Lanckorona.


Jest jednak problem, bo niektórzy mieszkańcy nie spieszą się, aby podłączyć swój domu do kanalizacji. Nic dziwnego, bo wąże się to z kosztami - w większości gmin miesięczne koszty odprowadzania ścieków są wyższe niż opłaty za wodę.

"Podłączenie do sieci kanalizacyjnej należy wykonać niezwłocznie. Na właścicielu posesji ciąży obowiązek przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

W przypadku braku podłączenia gmina podejmie działania zmierzające do egzekucji wykonania przyłączy kanalizacyjnych poprzez wydanie decyzji administracyjnej nakazującej przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Ostatecznie gmina może skierować wniosek o ukaranie do sądu przeciwko właścicielowi posesji nie wykonującemu obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach"

- informuje wójt gminy Lanckorona Ryszard Gonet.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 18.06.2024 16:00

https://niezalezna.pl/polska/wydarzenia/wyborcza-odklamuje-teksty-o-tzw-aferze-wizowej-w-dzisiejszym-wydaniu-opublikowala-sprostowanie/507340

bot, 18.06.2024 15:58

https://wpolityce.pl/polityka/695861-tusk-nie-rozmawial-z-scholzem-o-migrantach-przykra-sprawa

Konkret, 18.06.2024 15:03

Ci co na przystanku w podlaskiej wsi, ci co zdemolowali auto... to tylko aktorzy z Bollywood. Film kręcą na cześć tych co ich wpuścili do Polski, co im wizy wydali.

bot, 17.06.2024 13:33

https://www.wprost.pl/kraj/11715709/warszawa-migranci-zdewastowali-auta-na-goclawiu-policja-wydala-oswiadczenie.html

bot, 17.06.2024 13:33

https://niezalezna.pl/polska/koszmar-podlaskiej-wsi-ludzie-boja-sie-wyjsc-z-domu-bo-przystanek-okupuja-nielegalni-migranci/52

Konkret, 17.06.2024 12:22

Oczywiście że fajnie jest jak ścieki idą do rur i do oczyszczalni, ale jakiś czas temu byłem na spotkaniu z hydrologiem i tenże przypomniał zebranym, że ludzkość od tysięcy lat swoje ścieki wylewała do ziemi, że ziemia potrafi to przefiltrować. Może sobie natura nie poradzić ze ściekami przemysłowymi, ale nieczystości z gospodarstw domowych przefiltruje z powodzeniem. Każdy chciałby żeby w jego otoczeniu cała woda - czysta czy brudna - wpadała do rur, spustów... i odpłynęła, ale skąd mają sie wziąć wody gruntowe ? Minęło nie więcej jak 20 lat i moda na betonowanie wszystkiego wokół jest w odwrocie. Tak jak kiedyś "specjaliści" zalecali betonozę, tak dzisiaj pewnie dzieci tamtych specjalistów zalecają likwidację dzieła swoich rodziców. Moim zdaniem szamba mają sens, tylko tak jak jest obowiązek podłączenia sie do kanalizacji, to powinien być obowiązek opróżniania szamb przez wozy asenizacyjne i każda posesja winna posiadać rachunek za usługę. Totalne zdziwienie człowieka ogarnia jak sobie przypomnie, ze kiedyś kiedy ścieki nie były skanalizowane, to w rzekach roiło się od ryb czy raków. Teraz kiedy w zasadzie wszystko idzie do rury kanalizacyjnej, ani ryby ani raka nie idzie uświadczyć. Nie propaguje tu wylewania ścieków do rzek, ale fakty są faktami. Jakaś przyczyna wyginięcia ryb czy raków jest.