reklama

Integracja komunikacyjna Wadowic z Andrychowem. A z Kętami „wojna”

, Gospodarka, Wiadomości, 27.02.2018 20:00, PG
Publiczny transport międzygminny. Dobry pomysł?
Integracja komunikacyjna Wadowic z Andrychowem. A z Kętami „wojna”

Jest szansa na publiczny transport międzymiastowy na trasie Wadowice – Andrychów. Miałby być on organizowany wspólnie przez obie gminy. Byłaby to spora konkurencja dla prywatnych przewoźników, którzy obecnie obsługują te linie.

Jest możliwe również porozumienie z innymi, okolicznymi gminami.

Pasażerowie podróżowaliby autobusami, które w ubiegłym roku zakupiła gmina Andrychów za ponad 10 mln zł. Jak na razie nie otrzymała dofinansowania z Unii Europejskiej na ten zakup. Nowoczesne, niskopodłogowe i przystosowane dla osób niepełnosprawnych autobusy miałyby wozić mieszkańców z Andrychowa do Wadowic i na odwrót.

Póki co nie wiadomo, kiedy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone, ale obaj burmistrzowie Wadowic i Andrychowa są do tego pomysłu pozytywnie nastawieni.


Inaczej jest z drugą gminą sąsiadującą z Andrychowem a mianowicie Kętami – tutaj trwa "wojna" komunikacyjna od czasu kiedy Andrychów podjął decyzję o wystąpieniu z międzygminnej spółki MZK, w wyniku czego przestał ją dotować. Teraz MZK jeździ tylko w Kętach i Porąbce oraz na dwóch liniach międzygminnych: Kęty - Andrychów przez Czaniec i Bulowice. Włodarze Kęt chcą, by Andrychów dofinansował te dwie trasy, ale tak się jednak nie dzieje. Możliwe, że sprawa trafi do sądu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafi, 28.02.2018 20:14

[email protected] marzenia to piekna rzecz, a ciebie to szlak trafi chyba w listopadzie i zamkniesz morde na nastepne 5lat.

igor102, 28.02.2018 19:26

już w listopadzie pan Żak i Klinowski przegrają wybory...pewnie znajdą nową pracę ...zaś CBA na szczęście nie zostanie zlikwidowane jak chcieli złodzieje z przestępczej organizacji...takie czasy że nie da się zniszczyć wszystkich kwitów ;-))) jak to było ?...oliwa zawsze sprawiedliwa ? ;-)))

Ca-ro, 28.02.2018 14:12

Do nomasakra wymaż no i wszytko na twój temat wiadomo,kiedyś pisali,że kupil za 16ml a teraz za 10

budyn77, 28.02.2018 13:41

@aleocochodzi - idź takze zapytaj o to lekarza na andrychowskim dyżurze całodobowym albo w andrychowskiej przychodni gminnej albo w andrychowskiej karetce specjalistycznej z lekarzem ale bez lekarza.

aleocochodzi, 28.02.2018 13:33

Idź do kekarza jeden z drugim i zapytaj czy toksyny zwane dla niepoznaki szczepionkami które podają dzieciom spełniają jakiekolwiek normy? A wy zajmujecie się jakimiś autobusikami...

budyn77, 28.02.2018 13:31

Dlaczego komunikacja gminna nie jest darmowa dla wszystkich jak obiecywał wójt Zak? Dlaczego nie kupiono autobusów elektrycznych które za 5-10 lat beda dalej ekologiczne a diesle z euro 6 już nie?

Izik, 28.02.2018 13:07

@budyn właśnie tylko na takie mądre uwagi Cie stać. Wylewa dalej swe frustrację......dalej się kompromituj

budyn77, 28.02.2018 11:37

Czy nie można bardziej okleić okien tych śmierdzących ropniaków reklamami?

rafi, 28.02.2018 10:27

[email protected] przemowil,przedstaw dokonania Kobielusa jako radnego ile to z jego wnioskow powstalo drog,chodnikow?czemu zatail fakty na sesji ze jedyna karetka w nocy jezdzi po Andrychowie bez lekarza,co zagraza zyciu mieszkancow,karetka bez lekarza to nie karetka,tylko samochód transportu sanitarnego.malo tego mamy najstarsza karetke w Polsce. Kobielusie p.o.j.e.b.u.s.i.e Andrychow ma Burmistrza a nie Wojta. Ty mieszkasz na Lenartowicza i co z tego ma Osiedle,tyle,ze dzieci od strony blokow 44-46-48 chodza po kamieniach do przedszkola nr3.a Ty ratowniku z mokra glowa nic nadal nie robisz tylko siejesz farmazony.

Izik, 28.02.2018 10:07

@ szanowny Budyniu-radny. Kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że zamówione do Andrychowa autobusy z europejską norma euro 6 w 100% spełniają ostre dyrektywy europejskie w/z norm środowiskowych a tym samym wymogi aplikowania o fundusze unijne. Jak tego nie wiesz to wstyd. Publicznie macisz.....w tym może jesteś najlepszy. A co do CBA niech wyjaśniają twe chore wątpliwości.

budyn77, 28.02.2018 09:53

@nomasakra - racja. Wójt Zak juz dawno sie wyprowadził z Andrychowa dając przykład. Kupić diesle zamiast elektrycznych... "Już pod koniec dnia wpada CBA..."

nomasakra, 28.02.2018 09:50

Przepraszam za błąd. Ma być MZK Kety Ale autokorekta zrobila swoje.

nomasakra, 28.02.2018 09:47

Ca-ro nie znasz się nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Bo jesteś glubszy(a) nie ustawa przewiduje. To są silniki z najwyższą norma emisji spalin euro6. Nawet pół passata czy golfa jezdzacego po mieście sie w tym nie zmieści. Autobusybz mam kety to stare padliny wyrzucone przez okupanta na złom. Któryś połączeń zrobil na nich dobry biznes. Prawda jest taka że mieszkańcom andrychowa choc by serwować wykwintne dania na porcelanowe zastawie i sztućcami ze szczerego złota to i tak powiedzą że pogoda do dupy......... żal mi oatrz3c jak czytam pisiorskie wywody tutaj jak wam.sie nie podoba w gminie andry chów zawsze można się wyprowadzić.

Ca-ro, 28.02.2018 09:06

Do niemieckich miast już niedługo samochodem z silnikiem diesla już nie wjedziesz .Filandia do 2020 roku wycofa wszystkie diesle z kraju ,Czesi zakupili 20 solarisów el.za 14mld,a nasi liczą na dotacje .Powinni zapłacić sami za to jak urządzili nasze miasto