Huk w centrum miasta nie do zniesienia

, Gospodarka, Wiadomości, 13.08.2020 09:00, PG
Trwa przetarg na zakup i montaż tłumika.
Huk w centrum miasta nie do zniesienia

Od kilku miesięcy alarmujemy w sprawie problemu hałasów w centrum Andrychowa wydobywających się z turbiny gazowej Andrychowskiej Elektrociepłowni. Huk dokucza głównie mieszkańcom ul. 1 Maja.

Niestety, ciągle dostajemy wiadomości od Czytelników z prośbą o interwencje w tej sprawie. W czasie upałów w nocy nie da się nawet otworzyć okien, sytuacja staje się coraz bardziej nie do zniesienia.

Władze miasta wymyśliły, żeby na turbinie zamontować specjalny tłumik. Spółka ogłosiła w tej sprawie przetarg, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na przyszły tydzień. Montaż jednak może zająć nawet kilka miesięcy.

Dodajmy też, że trwa również przetarg na budowę kotłowni gazowych za 4,5 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 14.08.2020 09:59

Właśnie czekam na 257 zapewnienie prezesa Mirosława, o założeniu tłumika i wyciszeniu centrum Andrychowa. Z ciekawością wyglądając reakcji Wydziału Ochrony Środowiska, którego urzędnicy od pół roku nie słyszą hałasu i nic z tym nie robią. Szanowni Państwo urzędnicy, przypominam tylko, iż nie jesteście pracownikami pana burmistrza i nie on Was zatrudnił, tylko urząd miasta Andrychów. Wydajcie decyzję o wyłączeniu turbiny do czasu jej wyciszenia, a przekonacie się, że panowie Nowak i Wasztyl osobiście w przeciągu kilku dni obłożą to źródło hałasu styropianem i innymi pochłaniaczami, aby tylko ich turbina zarobiła na firmę ECA.