reklama

Hałas z Elektrociepłowni. Miasto będzie musiało wyłożyć kolejne pieniądze?

, Gospodarka, Wiadomości, 27.05.2020 14:30, GM / PG
Po naszych publikacjach coś zaczyna się dziać w tej sprawie.
Hałas z Elektrociepłowni. Miasto będzie musiało wyłożyć kolejne pieniądze?
Od kilku miesięcy informujemy o uciążliwym szumie, jaki daje się we znaki mieszkańcom zwłaszcza centrum Andrychowa. Hałas dociera z elektrociepłowni Andrychów, którą od zeszłego roku zarządza gmina Andrychów poprzez swoją spółkę gminną "Andrychowska Elektrociepłownia".

W środę otrzymaliśmy stanowisko w tej sprawie od Mirosława Nowaka, prezesa Andrychowskiej Elektrociepłowni:

"Spółka AEC przejęła turbinę gazową w październiku 2019 roku. Do Spółki nie docierały informacje o hałasach związanych z pracą turbiny. Pierwsze sygnały o uciążliwości związanej z emisją hałasu dotarły do nas telefonicznie w kwietniu br. Spółka zleciła zewnętrznej firmie działania polegające na określeniu poziomu głośności pracy urządzeń. Do końca maja, na podstawie dokonanych pomiarów zostanie przedstawiona analiza wraz z techniczną propozycją rozwiązania problemu. Po zabezpieczeniu środków finansowych zostaną podjęte prace ograniczające emisję hałasu"

- informuje Mirosław Nowak.

Wynika więc z tego, że prace nad rozwiązaniem problemu trwają. Na razie wykonywane są pomiary akustyczne. Wiele wskazuje na to, że konieczna będzie inwestycja w postaci wykonania zabezpieczeń, które zneutralizują uciążliwy hałas. Kto za to zapłaci? Andrychowska Elektrociepłownia to spółka będąca własnością gminy. Najpewniej więc to gmina będzie musiała wyłożyć pieniądze.

Przypomnijmy, że władze Andrychowa już przekazywały pieniądze z kasy gminy do tej spółki. Ostatnio - w lutym tego roku - było to 1,5 mln zł.

Andrychowska Elektrociepłownia jest dostawcą energii cieplnej na terenie ¾ obszaru Andrychowa, na którym znajdują się osiedla mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej i obiekty przemysłowo – handlowo – usługowe.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 29.05.2020 07:17

https://www.pb.pl/szlanta-buduje-grupe-energetyczna-716411

Ca-ro, 27.05.2020 17:00

Pan Mirosław Nowak jest chyba głuchy bo hałas słychać w całym mieście ,tylko współczuć mieszkańcom ulicy 1 maja bo mieszkają najbliżej

polen2003, 27.05.2020 15:43

Mieli 5 procent udziałów i nie pilnowali interesów spółki! Teraz mają 100 procent udziałów i zapwnie się pogubią!

Turboplazmotron, 27.05.2020 14:50

Zapomnieliście dodać o jeszcze jednej inwestycji w postaci dwóch kotłów.Czyżby nowy kredyt wisiał w powietrzu?