Godziny dla seniorów restrykcyjnie przestrzegane

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.04.2020 11:30, PG
Sprawdź, do której zrobisz zakupy w Wielką Sobotę.
Godziny dla seniorów restrykcyjnie przestrzegane

Zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi walki z pandemią do sklepu może naraz wejść maksymalnie 3 razy więcej osób, niż wynosi liczba kas. Jeśli w sklepie są trzy kasy, to w środku może być 9 klientów. Dodatkowo w godz: 10:00 a 12:00 zakupy w sklepach mogą robić tylko osoby powyżej 65 roku życia. I ta zasada jest restrykcyjnie przestrzegana.

Jak przekazują nam mieszkańcy, nawet gdy nie ma nikogo w sklepie lub gdy w kolejce stoją tylko młode osoby, sprzedawcy ich nie obsługują. Sprawę potwierdza nam rzecznik policji mł. asp. Agnieszka Petek, w podanych godzinach nie wolno obsługiwać nikogo oprócz seniorów.

Seniorzy mogą robić zakupy cały dzień ale od 10:00-12:00 mają wyłączność na obsługę.

Z tego co się dowiadujemy, policja interweniowała już w sprawie zbyt dużej ilości osób w sklepie ale nie ukarano nikogo mandatem.

W Wielką Sobotę Biedronka jest otwarta do 14:00, Lidl do 13:30, Kaufland do 13:30, Netto do 13:00, Tesco do 14:00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wapniak, 13.04.2020 19:31

" Mądry " przepis , seniorzy chodzą cały dzień po sklepach , a przecież są najbardziej narażeni na zachorowanie . Zima minęła ale bałwany zostały .

",,**,,", 11.04.2020 20:00

Senior jest obsługiwany cały czas, tylko tak zwany młody nic nie kupi między 10-12. To jest taka różnica, śmieszny i durnowaty przepis bo nikt nikogo z dowodu nie sprawdza, tu działa obsługa na tak zwane oko, czy ktoś jest 65+ czy nie.