reklama

Gminy powiatu wadowickiego dołożą się do rozbudowy szpitala

, Gospodarka, Wiadomości, 30.06.2022 07:20,
Starosta chciałby, aby wkład wszystkich 10 gmin wyniósł łącznie ok. 3 mln
Gminy powiatu wadowickiego dołożą się do rozbudowy szpitala
W środę w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach zorganizowany został kolejny w tej kadencji Konwent Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego.

Jak informuje starostwo, konwent w całości poświęcony był tematowi rozpoczynającej się właśnie rozbudowy szpitala powiatowego. Przypomnijmy, w połowie czerwca podpisana została umowa na dobudowę dwóch dodatkowych pięter do pawilonu E. Prace wykonywała będzie firma Warbud S.A. Inwestycja pochłonie niemal 32,5 mln złotych.

- Starosta Eugeniusza Kurdas oraz dyrektor Szpital w Wadowicach Barbara Bulanowska poprosili przedstawicieli gmin o wsparcie finansowe dla tej inwestycji. Starosta chciałby, aby wkład wszystkich 10 gmin wyniósł łącznie ok. 3 mln zł i pokrył 10 procent kosztów prac budowlanych. Obecni na konwencie solidarnie zadeklarowali wsparcie inwestycji w 2023 roku. Ostateczne decyzje co do kwot podejmą rady gmin i rady miejskie - informują władze powiatu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy