reklama

Gmina ratuje basen dotacją w kwocie 1,5 mln zł

, Gospodarka, Wiadomości, 12.12.2020 12:00, PG
Trudna sytuacja kęckiej pływalni.
Gmina ratuje basen dotacją w kwocie 1,5 mln zł

Od 16 października działalność basenów dla klientów indywidualnych została zawieszona. Z pływalni mogą korzystać tylko szkółki pływackie lub prowadzone mogą być zajęcia szkolne. Zamknięcie basenów miało miejsce też na wiosnę i trwało trzy miesiące.

OSIR w Kętach znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ jest zakładem budżetowym i działa jak przedsiębiorstwo, a więc utrzymuje się ze sprzedaży usług, a gmina tylko "rekompensuje" udzielone ulgi. Wynika z tego, że basen prawie nie może świadczyć usług a ponosi stałe koszty.

Między innymi z tych powodów niedawno gmina postanowiła przyznać tej jednostce dotację w wysokości 125 tys. zł miesięcznie, co daje 1,5 mln zł.

Dodatkowo gmina zamierza przeznaczyć 60 tys. zł na inwestycje na basenie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 13.12.2020 15:18

Kurczę, byłem pewny , że w ubiegłych latach czynna pływalnia musiała być dofinansowywana. A tu taka niespodzianka.

sowa, 12.12.2020 17:09

To już wiadomo dlaczego trzeba było podnieść drastycznie podatki na przyszły rok.

ƅarte, 12.12.2020 14:48

zapomnieliście dopisać że "to nie są pieniądze gminy tylko wszystkich obywateli" tak jak tu https://www.mamnewsa.pl/polityka/dziekuja-poslowi-pis-za-miliony-z-rzadu-towarzystwo-wzajemnej-adoracji#comments