reklama

Gmina kupi zamek za 5 mln?

, Gospodarka, Wiadomości, 29.09.2015 08:00, (red)
Sucha Beskidzka, podobnie jak Andrychów, chce kupić zamek od spadkobierców.
Gmina kupi zamek za 5 mln?

W ostatnich latach toczyło się postępowanie administracyjne na wniosek rodziny Tarnowskich w sprawie zwrotu rodzinie zamku w Suchej Beskidzkiej. Zarządcą tej nieruchomości jest gmina, ale po wieloletniej batalii Tarnowscy odzyskali zamek.

 

Co dalej? Jak poinformował burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt, obecnie w Sądzie Okręgowym toczy się jeszcze postępowanie w sprawie wydania Tarnowskim zamku, ale takie orzeczenie wydaje się już tylko kwestią czasu.

 

Burmistrz poinformował, że już prowadzi negocjacje z rodziną w sprawie wykupu przez miasto zamku. Burmistrzowi zależy bowiem, aby zamek nadal pozostał gminny.

 

Wynegocjowano już kwotę – 5 mln zł. Burmistrz liczy, że połowa tej kwoty pochodzić będzie z budżetu państwa. Wniosek o rządową dotację na wykup zamku został już złożony w kancelarii premiera.

 

Taki plan ma burmistrz Suchej Beskidzkiej. Radni go akceptują.

 

W Andrychowie też władze zapowiedziały, że wykupią od spadkobierców zabytkowy pałac Bobrowskich. Wynegocjowana ze spadkobiercami kwota to 4,4 mln – ma być spłacana przez gminę w rozłożonych na kilka lat ratach. Taki jest plan. W Andrychowie i w Suchej Beskidzkiej radni nie podjęli jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

statystyk, 29.09.2015 09:01

Widać wyraźnie jak o interes gminy dba się w Suchej, a jak dba o niego Tomasz Żak ! . Ktoś tu lubi przepłacać oj lubi oczywiście nie płaci ze swojej kieszeni

Betty, 29.09.2015 08:06

@ojoj - nie dość, ze "jednorodzinny" to bida z nyndzą ten nasz... Drogo andrychowski zamek, drogo... Moze ta cena to dlatego, ze ma lepsza lokalizację?

Ojoj, 29.09.2015 07:13

Drogo coś u nas, w porównaniu z ich zamkiem, to nasz to taki jednorodzinny domek.