reklama

Gmina daje pieniądze na pojemniki na deszczówkę

, Gospodarka, Wiadomości, 07.01.2021 10:05, red
To nowatorski w naszym regionie projekt.
Gmina daje pieniądze na pojemniki na deszczówkę

Gmina Kalwaria Zebrzydowska realizowała w zeszłym roku gminny program „Oszczędzam wodę, łapię deszcz”, w ramach którego przyznawano dotacje na zakup pojemników do zbierania deszczówki.

Z projektu skorzystało 39 mieszkańców. Gmina Kalwaria Zebrzydowska wyasygnowała na ten cel prawie 17.900 zł, 32 realizacje dotyczyły zbiorników od 1000 litrów w wzwyż, a 7 realizacji dotyczyło zbiorników o wielkości do 499 litrów.

Mieszkańcy mogą wykorzystywać zebraną wodę opadową na swojej posesji między innymi do podlewania ogrodu, trawnika, czy przydomowego ogródka warzywnego, a tym samym oszczędzać naturalne zasoby wód opadowych – co jest tym bardziej cenne w sytuacji istnienia zagrożenia suszą.

źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 07.01.2021 19:00

A meble do pieca

dekar, 07.01.2021 17:13

Teraz dają pieniądze na zbiorniki a zaraz będą dawać na szczepionkę przeciw bakterii legionella , chociaż jeszcze takiej szczepionki niewynaleziono . Co to za idiotyczny pomysł ze zbieraniem wody . Od tego można się nabawić ciężkiego zapalenia płuc