reklama

Główna ulica Wadowic oficjalnie otwarta [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 08.10.2021 10:40, WB
Kierowcy już jeździli od kilku dni, ale oficjalnie w piątek (8.10) przed południem otwarta została wyremontowana w ostatnich latach ulica Lwowska.
Główna ulica Wadowic oficjalnie otwarta [FOTO]
Główna ulica Wadowic zmieniła się nie do poznania. Powstała tam tzw. woonerf, czyli miejsce w którym z założenia ma nastąpić uspokojenie ruchu samochodowego. Na ulicy położono kostkę, na chodnikach stoją ławki, a nawet huśtawki. Pojawiły się elementy małej architektury.

Projekt modernizacji ulicy Lwowskiej na odcinek ulicy z priorytetem dla rowerzystów i pieszych powstał jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego.

Obecny burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wprowadził do projektu jedynie kosmetyczne zmiany, jedną z nich jest wysokość krawężników - ponieważ nie jest to typowy woonerf/deptak, a ulica z dwukierunkowym ruchem samochodowym.

Koszt inwestycji to 14 mln zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 08.10.2021 17:58

Powinna być oficjalnie zamknięta , gdyż jest niebezpieczna dla ruchu samochodów ktoś przesadził z progami zwalniającymi są za wysokie