reklama

Generator wyłączony. Koniec uciążliwych huków

, Gospodarka, Wiadomości, 15.02.2022 10:00, foto: UM Kalwaria Zebrzydowska
Opracowane przez naukowców urządzenie ma pomóc w walce ze smogiem.
Generator wyłączony. Koniec uciążliwych huków
W ostatnich miesiącach w Kalwarii Zebrzydowskiej miały miejsce testy generatora fali uderzeniowej, opracowanego przez pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Generator ma pomóc w walce ze smogiem. Fale dźwiękowe miały wypychać smog na wysokość kilkuset metrów i poprawić jakość powietrza, którym oddychają mieszkańcy.

- Celem projektu jest przeprowadzenie szeregu badań przy użyciu generatora fali uderzeniowej mających w interwencyjny sposób zredukować przekroczenia normowe stężeń pyłów PM2.5 i PM10 z możliwie jak największego obszaru, a tym samym przeciwdziałać tworzeniu się smogu na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska - informuje Tomasz Baluś, z Urzędu Miejskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tyle że cała akcja dała się mieszkańcom mocno we znaki i przez wiele osób była krytykowana. Wieczorami, kiedy generator był włączony, w całej okolicy słychać były huki.

Zresztą posłuchajcie sami.


Testy generatora zostały właśnie zakończone. Teraz naukowcy zajmą się badaniem i analizą wyników pracy tego urządzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy