reklama
reklama

Galeria w Choczni. Komu się podoba, a komu nie?

Gospodarka, Wiadomości, 01.05.2018 13:30, DK
W niedzielę (29.04) w Wadowicach TVP Info nagrywała program "To jest temat" o kontrowersjach związanych z planowaną budową galerii handlowej i innych obiektów w Choczni.
Galeria w Choczni. Komu się podoba, a komu nie?

W programie w TVP Info uczestniczyli tylko przeciwnicy tej inwestycji. Przypomnimy, że niedawno Rada Miejska 10 głosami „za” a 9 „przeciw” zdecydowała o odrolnieniu ponad 20 ha terenów w Choczni, co daje inwestorowi „zielone światło” dla tej inwestycji.

Przed wyborami sprawa sprawa wzbudza w Wadowicach spore emocje – zwłaszcza wśród lokalnych polityków. Burmistrz Mateusz Klinowski popiera tego typu inwestycje. W magistracie szacują, że wpływy podatkowe do budżetu gminy z nowych obiektów w Choczni będą wynosić ponad 2 mln rocznie.

Poseł Józef Brynkus (Kukiz'15) złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie rzekomego „lobbingu w magistracie” w sprawie odrolnienia terenów w Choczni. Starosta wadowicki Bartosz Kaliński widzi natomiast problem z budową ronda w Choczni w rejonie planowanej galerii.

Z kolei po programie w TVP Info radny Paweł Janas (Nowoczesna) zarzucił TVP Info cenzurę. Napisał na swoim facebooku:

Takie są metody TVPiS INFO!

Właśnie odbył się program „To jest temat” w TVPiS INFO o przekształceniu terenów rolnych na galerię handlową pod Wadowicamitemat bardzo kontrowersyjny i budzący wśród mieszkańców wątpliwości (mieszkańcy wyrzucani ze spotkań rady, niepewność co ma tam powstać). Zmiana przeznaczenia terenu została przegłosowana przez Radę Miejską również głosami PiSu – o czym wspomniałem w swojej wypowiedzi podczas programu.
A co się stało po tych słowach
Reporter NATYCHMIAST zakończył moją wypowiedź,
Wyłączył mnie z dalszej części programu.
- napisał Paweł Janas

Czy przeciwnicy zagospodarowania terenów w Choczni nie potrafią dogadać się sami ze sobą?

Zobaczcie wypowiedzi mieszkańców w sprawie planowanej budowy w Choczni.A tutaj link do programu w TVP Info: www.tvp.info/36723343/29042018-1500


Zobacz także: Zielone światło dla galerii w Choczni. Zmiany w planie przeszły 'na styk'reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andrzej, 03.05.2018 00:40

Tam żadnych galerii nie będzie, tylko hipermarket budowlany "redaktorku". Więc nie wprowadzaj młodych w błąd. A że robisz tą propagandę za kasę od "holendrów" i nie tylko, to juz o tym nie napiszesz.

Keson, 02.05.2018 21:11

referendum niech zrobia i po problemie

aleocochodzi, 01.05.2018 14:10

Przecież zieloni na bank zablokują inwestycję jak się zorientują że ten teren jest siedliskiem ropuchy szarej i ropuchy paskówki. Ktoś podobno widział tam huczka ziemnego ale chyba wcześniej wypił litra gorzałki.