reklama

Firma ze Skawiny przebuduje dworzec PKP w Wadowicach. Będzie "stacja kultury" i "garaż kultury"

, Gospodarka, Wiadomości, 07.01.2021 12:20, PG
Będzie nowe oblicze dworca.
Firma ze Skawiny przebuduje dworzec PKP w Wadowicach. Będzie

Do przetargu na remont dworca PKP w Wadowicach, poprzez nadanie nieczynnemu budynkowi Dworca PKP w Wadowicach nowych funkcji, zgłosiło się aż 8 firm.

Urząd wybrał firmę ETNA – Piotr Job ze Skawiny, która wystawiła ofertę opiewającą na 9,7 mln zł. Część z tej kwoty zostanie pokryta z dotacji unijnej.

Zadanie ma zostać wykonane do końca października 2022 roku. Na przebudowę budynku trzeba było uzyskać dodatkowe zgody, gdyż figuruje on w gminnej ewidencji zabytków.

Budynek będzie znacznie rozbudowany. Znajdą się w nim m.in. hol wejściowy, pomieszczenia edukacyjne, w których będą mogły odbywać się próby zespołów muzycznych. Jedna część budynku nazywać się będzie „Garaż kultury” a druga „Stacja kultury”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy