reklama

Fatalna widoczność na andrychowskich skrzyżowaniach

Gospodarka, Wiadomości, 14.09.2021 16:20, eł

Roślinność jest potrzebna, ale w pewnych miejscach jej nadmiar może zaszkodzić.

Fatalna widoczność na andrychowskich skrzyżowaniach

Są w Andrychowie skrzyżowania, które niełatwo jest pokonać nawet wprawnym kierowcom. Wszystkiemu winna bujna roślinność, która zasłania widoczność.

Jednym z najbardziej słynnych z takich utrudnień jest skrzyżowanie ulic Metalowców i Włókniarzy.

Posadzone tam róże nie są pielęgnowane i urosły za wysoko, przez co zasłaniają widoczność. Owszem, nasadzenia są ładne, ale żeby przejechać to skrzyżowanie, trzeba się wysunąć autem na pas drogi głównej, a wtedy łatwo o kolizję – martwi się pani Anna z Andrychowa. Problem w tym miejscu jest o tyle poważny, że oprócz wybujałych krzewów jest tam spory spadek terenu. Kierowcy wyjeżdżający z ul. Metalowców na Włókniarzy widzą po swojej prawej stronie tylko róże i nie są w stanie stwierdzić, czy z tej strony droga jest wolna, dopóki wyjeżdżające z dolinki samochody nie są już całkiem blisko.

Również na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Głowackiego widoczność jest mocno ograniczona. Ale w tym przypadku problem jest bardziej skomplikowany, bowiem przeszkodę stanowią tuje posadzone wzdłuż ogrodzenia znajdującego się tam ogrodu. Podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu ulic Konstytucji 3 Maja i Tęczowej, gdzie zbytnio rozrosły się krzewy na prywatnej posesji.

Dyrektorka biura burmistrza Andrychowa Agnieszka Gierszewska zapewnia: - Wydział Inwestycji i Drogownictwa sprawdzi widoczność na skrzyżowaniu ulicy Włókniarzy z Metalowców oraz w najbliższym czasie zleci stosowną pielęgnację krzewów róż.

Jak dodaje, Urząd Miejski nie może ingerować w roślinność porastającą prywatne działki. Podkreśla jednak, że dla poprawy widoczności na skrzyżowaniach ulic Żwirki i Wigury z Głowackiego oraz Tęczowej z Konstytucji 3 Maja zamontowane zostały lustra drogowe. Ale wielu kierowców uważa, że to niewystarczające rozwiązanie…


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy