reklama

Ekipa budowlana rozpoczęła remont Białej Drogi

, Gospodarka, Wiadomości, 25.11.2019 16:45, PG
Cztery kilometry drogi za prawie 14 mln zł ma zostać zmodernizowane do grudnia 2020 roku.
Ekipa budowlana rozpoczęła remont Białej Drogi

Jak się dowiadujemy w poniedziałek (25.11.) ekipa budowlana z firmy DROG-BUD Franciszek Fryc ze Spytkowic rozpoczęła remont ulicy Biała Droga w Andrychowie i w Wieprzu. Najpierw prace będą wykonywane od strony Wieprza.

Remont tej dziurawej drogi to koszt aż 13 930 000, 00 zł, z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych a resztę dołożyły gminy: Wieprz, Andrychów oraz powiat z własnego budżetu. Zakończenie remontu zaplanowano na grudzień 2020 roku.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

To jest jedna z największych w historii powiatu wadowickiego jednorazowa przebudowa drogi.

Zdjęcie z lotu ptaka idealnie pokazuje stan tej drogi i potrzebę modernizacji.


Przy rondzie na Białej Drodze w Andrychowie postawiono już odpowiednie oznakowanie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy