reklama

Dworzec pnie się powoli w górę

, Gospodarka, Wiadomości, 24.09.2022 11:00, DK / WB
Budynek zostanie oddany do użytku końcem bieżącego roku.
Dworzec pnie się powoli w górę
Od 17 sierpnia dworzec autobusowy w Wadowicach usytuowany jest na ulicy Fabrycznej. Został tam przeniesiony z powodu budowy nowego dwupoziomowego obiektu przy obwodnicy, który będzie zawierał stanowiska dla autobusów oraz miejsca postojowe dla samochodów i rowerów.

Budowla pnie się w górę. W tej chwili budowany jest podjazd na górną płytę, gdzie znajdzie się parking dla około 70 samochodów osobowych, z licznikiem wolnych miejsc. Powstanie też zatoka parkingowa Kiss&Ride, służąca do bardzo krótkiego, najwyżej dwuminutowego postoju. Takie miejsce wykorzystuje się, by wysadzić na dworcu osobę, która zamierza wyruszyć w podróż autobusem.

Budynek będzie bardzo okazały i nowoczesny, zostanie oddany do użytku końcem bieżącego roku. Koszt budowy to 12 milionów złotych.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy