reklama

Dwie zaniedbane drogi doczekają się nowego asfaltu

, Gospodarka, Wiadomości, 19.02.2022 10:00, eł

Jedna jest w wyjątkowo fatalnym stanie, druga w tylko trochę lepszym.

Dwie zaniedbane drogi doczekają się nowego asfaltu

W gminie Wadowice mnóstwo jest dróg, po których jazda zapewnia iście wstrząsające doznania. Auto podskakuje na dziurach, wybojach i koleinach do tego stopnia, że już po chwili kierowca i pasażerowie modlą się o choć kawałek gładkiej jezdni... Jedna z takich dróg jeszcze w tym roku doczeka się remontu.

To trasa Klecza Dolna – Zarąbki, od lat dziurawa jak rzeszoto, a po ostatniej zimie już praktycznie cała w rozsypce. - Jeżdżąc nią, trzeba mieć nerwy ze stali. Na szczęście wkrótce się to zmieni. Właśnie pozyskaliśmy 800 tys. zł na jej remont! Odnowimy łącznie ponad 2,5 km asfaltu. Dotacja pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i stanowi aż 70 procent wartości całego zadania – cieszy się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Jak dodaje włodarz, z tego samego programu udało się zdobyć pieniądze na modernizację ulicy Polnej w Wadowicach. Ta droga nie jest aż w tak fatalnym stanie jak ta w Kleczy, ale również wymaga już remontu. A panuje na niej zwykle spory ruch, ponieważ wielu kierowców wybiera ją, by ominąć korki na ulicy Putka. Na przebudowę Polnej gmina pozyskała 230 tys. zł. Obie drogi zostaną wyremontowane jeszcze w tym roku.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy