Dwie przeszkody na drodze pod Tatry zlikwidowane [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 21.12.2018 17:30, red
Zakończono dwie ważne inwestycje.
Dwie przeszkody na drodze pod Tatry zlikwidowane [FOTO]

Od kilku lat trwa budowa nowego odcinka „zakopianki” i jeszcze jakiś czas potrwa, ale mamy dobre informacje dla kierowców. Właśnie zakończono dwie ważne inwestycje drogowe, które na pewno usprawnią ruch na drodze pod tatry.

Pierwsza dobra wiadomość, szczególnie dla osób udających się na Święta Bożego Narodzenia i powitanie Nowego Roku pod Tatry. Nowy most w Białym Dunajcu na „zakopiance” przeszedł pomyślnie próby obciążenia i w sobotę 22 grudnia o godzinie 11.30 będą nim mogli przejechać pierwsi kierowcy a po nich następni. Most tymczasowy zostanie rozebrany.

foto: GDDKiA Kraków

- To jeszcze nie koniec inwestycji. Będą jeszcze trwały prace wokół obiektu do czerwca 2019 r., ale ruch po nowym moście będzie się odbywał. Wykonawca rozbierze most tymczasowy, który swoją rolę już spełnił – informuje Iwona Mikrut, rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA.

Druga ważna wiadomość: właśnie zakończono długo wyczekiwaną, kluczową dla Podhala inwestycję – budowę węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z drogą wojewódzką nr 961 w Poroninie. W piątek, 21 grudnia, po wielu miesiącach utrudnień pierwsi kierowcy mogli bez przeszkód przejechać całym, nowo wybudowanym odcinkiem drogi. Przedsięwzięcie, które zważywszy na duży ruch samochodowy na tej trasie było niezwykłym wyzwaniem, pochłonęło blisko 50,5 mln zł.

W ramach inwestycji wybudowano most na potoku Poroniec oraz wiadukt drogowy przebiegający nad drogą wojewódzką nr 961. Powstał także tunel, przez który poprowadzono drogę wojewódzką nr 961. Nad nim natomiast przebiega linia kolejowa (nr 99) oraz droga krajowa (DK 47).


foto: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: k[email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy