reklama

Drożej za basen i halę sportową

, Gospodarka, Wiadomości, 19.12.2021 21:15, eł

Radni zatwierdzili nowe stawki.

Drożej za basen i halę sportową

Od nowego roku wzrosną opłaty za korzystanie z atrakcji kompleksu sportowego w Kętach – basenu, sauny i hali sportowej. To z pewnością nikogo nie uszczęśliwi, ale przy rosnących kosztach funkcjonowania tych obiektów, podwyżki były nieuniknione.

Jak wyjaśnił podczas wczorajszej (17 grudnia) sesji Rady Miejskiej w Kętach dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jakub Grabski, zmiany cen są konieczne, by poprawić płynność finansową placówki. – Ośrodek jest zakładem budżetowym, co ma szczególne znaczenie w przypadku finansów, ponieważ co do zasady, zgodnie z przepisami, wykonuje on odpłatne zadania i koszty swojej działalności powinien pokrywać z dochodów własnych, czyli sprzedaży usług – tłumaczył. Kryta pływalnia i hala sportowa są wprawdzie dofinansowywane przez gminę Kęty, ale wysokość dotacji dla zakładu budżetowego nie może przekroczyć 50 % jego przychodów.

Dyrektor omówił też czynniki, które wpływają na koszty działalności ośrodka. To przede wszystkim wzrost cen mediów i wynagrodzeń pracowników (od czasu ostatniej podwyżki cen biletów płaca minimalna podskoczyła do góry o ponad 400 zł), a co za tym idzie, również usług i materiałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kompleksu sportowego, na przykład usług serwisowych i środków czystości. W sumie koszty wzrosną w przyszłym roku o ponad 345 tys. zł. - Za samą energię elektryczną będziemy musieli zapłacić o 120 tys. zł więcej, przy porównywalnym jej zużyciu do tegorocznego – mówił Jakub Grabski. – Bardzo podrożeje również chemia basenowa, czyli środki do uzdatniania wody. Zgodnie z informacją od dostawców i hurtowników, należy się spodziewać stuprocentowego wzrostu ich cen.

Siedemnaścioro radnych zagłosowało za poniesieniem opłat do wysokości proponowanej przez Jakuba Grabskiego, natomiast Wiesław Gawęda, Jakub Goc, Jan Kubik i Lesław Kuźma wstrzymali się od głosu. Ile wyniosą zatwierdzone przez samorząd gminy podwyżki? Stawki za korzystanie z basenu i sauny wzrosną o 2 zł, a za najem hali sportowej o 10 zł. Poniżej podajemy nowe cenniki.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy