Dron do pomiarów smogu latał nad gminą Andrychów

, Gospodarka, Wiadomości, 02.12.2019 19:45, PG
Jakie są tego wyniki?
Dron do pomiarów smogu latał nad gminą Andrychów

Jak już pisaliśmy gmina Andrychów zdecydowała się na wypożyczenie specjalistycznego drona, który wykorzystywany jest do pomiarów zanieczyszczeń nad kominami budynków prywatnych.

W ostatnich dniach miały miejsce pierwsze sesje z dronem, które przeprowadzono w ciągu dwóch dni.

W pierwszy dzień wykonywano pomiary na terenie sołectw: Roczyny, Sułkowice Bolęcina, Targanice, Brzezinka ,Sułkowice Łęg w godzinach od 9.00 - 16.00. W drugi dzień: Rzyki Zagórnik, Inwałd i teren Andrychowa (Górnica).

- Zasadniczo w obu sesjach mieliśmy przekroczenia w rejonach pyłów PM 10 oraz PM 2,5, z rosnącą tendencją w godzinach popołudniowych. W dwóch przypadkach strażnicy mieli wątpliwości czy nie doszło do spalania odpadów parę minut wcześniej i dlatego zostały pobrane próbki do analizy labolatoryjnej. Po otrzymaniu wyników podejmiemy decyzję czy wszczynamy postępowanie wykroczeniowe.- informuje nas komendant straży miejskiej Krzysztof Tokarz.

Koszt całości zadania to 4182 zł brutto.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy