reklama

Droga Andrychów - Roczyny - Czaniec będzie remontowana

, Gospodarka, Wiadomości, 06.05.2021 14:15, red
Popularna droga przez Roczyny do remontu.
Droga Andrychów - Roczyny - Czaniec będzie remontowana
Starostwo Powiatowe w Wadowicach zarządzające drogą powiatową z Andrychowa przez Roczyny w kierunku Czańca przymierza się do przebudowy i generalnego remontu tej trasy. Droga ma być remontowana na dwóch najbardziej zniszczonych odcinkach, w sumie na długości 3,5 km w Roczynach.

Dokładny termin przebudowy nie jest na razie znany. W Starostwie rozstrzygnięto właśnie przetarg na zadanie: "Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa/rozbudowa drogi powiatowej nr 1742K Czaniec-Roczyny-Andrychów na odcinkach: odcinek nr 1: km 4+632-7+090 oraz odcinek nr 2: km 7+190-8+328 w miejscowości Roczyny”.

Projekt wykona firma AD ECO BAU ze Świniarska. Koszt dokumentacji 199 tys. zł. Firma ma rok na wykonanie projektu.

Gdy dokumentacja będzie już gotowa, władze powiatu będą poszukiwać funduszy na remont, a w grę wchodzi co najmniej kilka mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy