Drodzy kierowcy, zapomnijcie że szybko pojedziecie nową drogą. Nowy termin budowy BDI

, Gospodarka, Wiadomości, 23.01.2019 08:15, red
Złe wieści dla kierowców przejeżdżających przez Kęty, Andrychów, Wadowice czy Kalwarię Zebrzydowską.
Drodzy kierowcy, zapomnijcie że szybko pojedziecie nową drogą. Nowy termin budowy BDI
Beskidzka Droga Integracyjna to marzenie kierowców, którzy jeżdżę przez Kęty Andrychów, Wadowice. Nowa Trasa ma połączyć Bielsko-Białą z podkrakowskim Głogoczowem. Kiedy powstanie?

Wydawało się, że sprawa wpisania budowy BDI na listę dróg ekspresowych w Polsce i umieszczenie jej w rządowym programie budowy dróg (co stało się w zeszłym roku) przyspieszy sprawę. Teraz już wiadomo, że nic z tego!

Niedawno o postęp prac przy budowie BDI pytała wadowicka poseł Ewa Filipiak z PiS. Odpowiedź nie pozostawia złudzeń – minie jeszcze wiele lat aż kierowcy pojadą nową ekspresówką


E. Filipiak pytała: Kiedy planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych?

Marek Chodkiewicz - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury - odpowiedział jej:

(…) pod warunkiem zapewnienia środków finansowych na realizację inwestycji, zgodnie z harmonogramem planuje się:
- wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na realizację inwestycji – w II kwartale 2021 r.,
- zawarcie umowy z wykonawcą – w II kwartale 2022 r.,
realizacja inwestycji w latach – 2024 – 2027.”

Pod warunkiem, że będą pieniądze i nie pojawią się jakieś inne problemy. A tu wcale pewności nie ma. Odwołanie od decyzji środowiskowej złożyli bowiem:
- Gmina Wadowice, reprezentowana przez Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego,
- Stowarzyszenie „Inicjatywa Wolne Wadowice”,
- Górnośląskie Towarzystwo Przyrodnicze.

Co prawda niedawno nowym burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wycofał odwołanie złożone przez jego poprzednika, ale w grze ciągle są pozostają dwa odwołania, a konkretnie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Kiedy rozpoczną się wykupy terenów niezbędnych pod realizację tej ważnej arterii? - to kolejne pytanie poseł Filipiak.
- Przejęcie nieruchomości będzie możliwe z chwilą gdy decyzja ZRID stanie się ostateczna lub gdy decyzji ZRID nadany zostanie rygor natychmiastowej wykonalności. Decyzja ZRID zatwierdzi podziały nieruchomości oraz określi działki, które przejdą z mocy prawa na własność Skarbu Państwa – odpowiedział wiceminister.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 24.01.2019 18:19

Kpina !!!

barte, 23.01.2019 20:13

Orlen to jest firma rządowa więc nie licz na to że tam będzie tanio.Oni grubą kasą dotują chop=ćby prorządowe media a pieniądze na to mają od kierowców za paliwo.A swoją drogą wczoraj cena PB95 na stacji w Suchej Beskidzkiej była wyższe o ok. 10 gr niż w Andrychowie. Dalej w stronę Zakopanego widziałem że nawet 20 gr drożej

black&white, 23.01.2019 19:15

A ja na inny temat. Panie Ziółkowski oligarcho olenwowskiz Andrychowa. Czlowieku wez obniż te ceny na stacji bo to juz jest przegiecie pały. Przykladowo w Pawłowice orlen ropa 4.78 benzyna 4.58 a u Nas 5.16 fuck. Nie wspomne ze barylka na swiatowym rynku wacha sie w okolicach 60$ Moze jakis bojkot mieszkancy nie tankujmy na orlenie sam obnizy cenę.

xpek, 23.01.2019 19:01

brawo dla tych którzy kupują pisowską kiełbasę wyborczą

troll, 23.01.2019 12:58

Znaczy się.. Przepraszam.. Jesteśmy w d... ie...

xp34, 23.01.2019 08:40

Czego nie rozumiesz? Temat jest prosty: Dopóki Stalexport będzie pobierał opłaty za A4 Katowice-Kraków dopóty nie powstanie konkurencyjna droga (BDI).

czubus, 23.01.2019 08:30

nie rozumiem-ta pani najpierw była przeciw, a teraz jest za?