reklama

Dramat na Pańskiej Górze. ZGK nie nadąża ze sprzątaniem, ale...

, Gospodarka, Wiadomości, 17.04.2019 13:05, NEWSY CZYTELNIKÓW
Źle to wygląda.
Dramat na Pańskiej Górze. ZGK nie nadąża ze sprzątaniem, ale...
Po naszych ostatnich publikacjach o starych wersalkach i oponach wyrzuconych przez kogoś m.in. przy ul. Szewskiej i przy cmentarzu w Andrychowie, ekipa z Zakładu Gospodarki Komunalnej wkroczyła do akcji i zaczęła usuwać odpady.Na razie bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto i dlaczego wyrzucił tam te odpady, skoro terminy ich odbioru wypadają dopiero za kilka tygodni. Aby poprawić estetykę, kierownictwo ZGK zdecydowało, aby odpady zebrać już teraz.

Problem jednak pozostaje. Śmieci walają się dosłownie wszędzie, co świadczy nie tyle o bierności służb komunalnych, ale przede wszystkim o osobach, które je wyrzucają gdzie popadnie. Łatwo coś kupić i wydać na to pieniądze, ale dla wielu osób wielkim problemem jest posprzątanie po sobie.

Kolejny przykład - Pańska Góra. Tereny rekreacyjne. Tam to dopiero jest dramat! Poniżej komentarz i zdjęcia przesłane do nas przez Czytelnika.

Nie wiem na czym stanęła kwestia przetargu związanego z rewitalizacją tamtejszego teranu, ale może zamiast szumnych inwestycji dałoby się coś zrobić małymi krokami z wszechobecnym śmietnikiem na terenie starego sadu, którym prowadzą liczne i uczęszczane ścieżki spacerowe oraz tzw.Widokówki?

W załączniku zdjęcia z ostatnich dni - jak widać niektóre miejsca to istny dramat. Czy wobec tego urząd/ZGKIM/służby porządkowe przewidują jakieś działania w tej sprawie? Tabliczki z zakazem, jakiś kontener w okolicy, żeby zachęcić ludzi spędzających tam czas do zabierania ze sobą swoich śmieci? - pisze do nas pan Jakub.


Do tematu powrócimy...

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy