reklama

Długie kolejki na pocztę i do banku

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.03.2020 18:30, PG
Od środy (25.03.) z domu można wychodzić tylko w niezbędnych sprawach i poruszać się w przestrzeni publicznej w maksymalnie dwie osoby (oprócz rodzin).
Długie kolejki na pocztę i do banku

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski od środy (25.03.) do soboty (11.04.) wprowadzono kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się osób, za wyjątkiem:

- drogi z i do pracy

- wolontariatu w walce z koronawirusem

- niezbędnych spraw życia codziennego

Z domu można wychodzić tylko w niezbędnych sprawach i poruszać się w przestrzeni publicznej w maksymalnie dwie osoby (oprócz rodzin).

Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom Andrychowa od rana stać w długiej kolejce do Banku Spółdzielczego i na pocztę przy ul. Krakowskiej. Bank Spółdzielczy otwarty jest w godz.: 08:00 - 16:00. Poczta w dni powszednie jest teraz czynna od poniedziałku do czwartku: godz. 09:00 - 15:00, w piątek: 14:00 - 20:00. Przypominamy, że poczta znajduje się też na ul. Lenartowicza, tam zazwyczaj nie ma kolejek.

Ograniczenia są, ale można wyjść na spacer (pobiegać, czy pojeździć na rowerze) maksymalnie w dwie osoby. Ograniczenie to nie dotyczy rodzin, które i tak przebywają ze sobą w czasie pandemii.

Jak poinformował nas Asp. szt. Dariusz Stelmaszuk z KOmendy Powioatowej Policji w Wadowicach: -Dodatkowe obostrzenia zostały wprowadzone dopiero dzisiaj. Dlatego na razie prowadzimy działania informujące mieszkańców powiatu. Póki co, staramy się nie karać mandatami. Jednak na dniach sytuacja się zmieni. Dlatego prosimy o pozostanie w domach i stosowanie się do odgórnie postawionych zaleceń - informuje policjant.

Za niezastosowanie się do nowych wytycznych, grozi kara nawet do 5000 zł.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jakotaqo, 26.03.2020 10:28

Niestety to jest kolejna z logiczności... Bo tak samo na przykład w Kaufie, biedrze itp., ilość osób ograniczona ale już nikt nie wspimina że przed wejściem w kolejce stoi, jedna osoba obok drugiej, z jakieś 20 a logicznej byłoby je wpuścić do sklepu to każdy rozszedł by się w swoją stronę a nie stał w koronapociągu... To samo poczty apteki itd...