reklama

Czary mary, czyli gasnące LED-y w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 17.09.2018 20:31, red
Ciekawa obserwacja.
Czary mary, czyli gasnące LED-y w Andrychowie


W gminie Andrychów w ostatnich latach wymieniono kilka tysięcy opraw ulicznych na nowe LED-owe. Władze miasta uważają, że to wielki sukces, bo gmina Andrychów dzięki temu bardzo oszczędza na rachunkach za prąd. Z informacji z magistratu wiadomo, że oszczędności sięgają nawet 70%! To rzeczywiście dużo. Dzięki temu jest więcej pieniędzy na remonty dróg i inne potrzeby w gminie. Wielu mieszkańców chwalili to rozwiązanie. Ale nie wszyscy. Wielu kierowców zwraca uwagę, że oświetlenie uliczne nie świeci „pełną parą”. Przez to drogi są wbrew pozorom słabiej oświetlone.

Jeden z mieszkańców wykonał ciekawe nagranie na rondzie na Białej Drodze w Andrychowie. Widać na nim ciemną ulicę, uruchomienie lamp, które następnie – po kilkunastu sekundach - bardzo mocno przygasają. Tak jakby przełączały się na tryb oszczędnościowy.

Awaria? Oszczędności?

Zobaczcie video.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

optimal, 22.09.2018 22:18

Ale bzdury. Każdy kto dłubał kiedyś opcjami w aparacie z telefonu zrobi taki efekt w 10 sekund.

mirko2006, 19.09.2018 08:36

sportowiec; Gamoń to ty jesteś skoro nie widzisz, że coś nie tak z tym oświetleniem w Andrychowie a gdzie ja byłem i co widziałem to nie twoja sprawa, (każdy sądzi po sobie). A na przyszłość czytaj osiołku ze zrozumieniem (używam tu zapoczętego języka przez ciebie) ja nie piszę, że ledy są złe tylko, że Andrychów za mocno oszczędza kosztem zdrowia i życia mieszkańców oraz, że koszty eksploatacji po uszkodzeniu w przypadku lamp sodowych są niższe. A światło ze sodówek jest zdecydowanie skuteczniejsze. Pozdrawiam "dalszego" co to w "dupie nie był i gówna nie widział" sportowca - obierzypolskę co to był tu i tam.

sportowiec, 18.09.2018 22:55

Słowa "pier...." używaj sobie mirko2006, do bliższych Sobie... Gamoń jesteś i tyle w Twoim tłumaczeniu! Cały świat stawia na LED... Myślę że nie byłeś ani w Warszawie Wrocławiu czy choćby w Bielsku Białej... Napisz do nich wszystkich że nie mają racji. Myślę że raczej w dupie byłeś i gówno widziałeś, może dlatego tak ci ciemno albo ślepy jesteś. Przepraszam za język, ale czasem po prostu trzeba...

nomasakra, 18.09.2018 22:11

Faktycznie trochę Chujnia z tymi lampami. Nawet można stwierdzić że ciemno jak w D....

mirko2006, 18.09.2018 12:07

sportowiec; co ty człowieku pier....lisz lampa sodowa świeci bez problemu min. trzy lata i świeci tak, że czy mgła czy deszcz teren w jej okolicy jest bardzo dobrze oświetlony. A wiadomo, że morze się zdarzyć awaria spowodowana burzą czy jakimś innym powodem i wtedy wymaga jak i ledy naprawy tylko, że naprawa takiej sodowej to koszt parudziesięciu złotych a leda po takiej awari to pareset złotych. A oszczędność jest na pewno, bo gdyby sodowej zmniejszył moc o 70% to też by zaoszczędziła. Tylko, że w sodowych ten numer nie przejdzie, bo musi mieć odpowiednie parametry zasilania aby święciła a w ledach da się kombinować. Ale cóż z takiego oświetlenia co nie oświetla tylko ledwie dycha? A tak nawiasem to większość sodowych lamp miała moc 70, 100, 150 wat a te cudowne ledy przy pełnej mocy min. 150 wat każda. Jedna wielka zciema i nic więcej kasa wydana i to duża a w mieście ciemno jak w du...pie. Proponuję aby urząd poświecił choć przez tydzień pełną mocą i wtedy mieszkańcy wybiorą czy chcą na 30% czy przynajmniej na 90% mieć oświetlone miasto.

`, 18.09.2018 09:06

"najważniejsze że światła są nowe i oszczędne" ............. OOOOOOOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

xpek, 18.09.2018 07:22

najważniejsze że światła są nowe i oszczędne

tomasz2, 18.09.2018 06:53

ludzie z zakolandii co non stop kłamiecie że jest jak jest bo ustawiają coś tam, bo poprawiają coś. który to już rok poprawiają, ustawiają? Czemu nie działa wystarczy zapytac urzędników którzy mają dość kłamstw Czy rzeczywiście rachunki spadły o 70 procent czy to kłamstwo też mówią.

sportowiec, 17.09.2018 21:54

Może jakieś ustawiania nowe robią? Po co szukać taniej sensacji? Lampy SODOWE co tydzień się palił i nie świeciły po kilka dni...

Jepetto, 17.09.2018 21:19

Ale w czym jest problem? Przecież tak jest w całym mieście od samego początku, po tzw. "wspaniałej inwestycji" i wielokrotnie był ten temat poruszany. Oszczędności muszą być !!! A to że jest jak jest no to trzeba zapisać jak zwykle na poczet panujących władz.